- Advertisement -

TAG

Moldavia

Moldavia mban nesër zgjedhjet presidenciale, aktivistët e KRIIK pjesë e Misionit Ndërkombëtar të Vëzhgimit

Moldavia do të zhvillojë ditën e nesërme zgjedhjet presidenciale në një kohë kur vendi gjendet i mbërthyer nga korrupsioni dhe emigrimi masiv i qytetarëve. Gjithashtu,...

Nga sot ky shtet europian lehtëson masat e udhëtimit për shqiptarët, ja kushti që duhet të plotësoni

Qeveria bullgare do të lejojë turistët nga Shqipëria, Kosova, Serbia, Maqedonia e Veriut, Bosnja, Mali i Zi, Moldavia, Izraeli dhe Kuvajti që të vizitojnë...

Shqipëria shkërrmoq Moldavinë. Si kurrë më parë kuqezinjtë shënojnë katër gola jashtë fushës së tyre (film)

Kombëtarja e Shqipërisë jo vetëm triumfon në Moldavi, por ka dhënë një spektakël të vërtetë. 4-0 kanë mundur në Kishinau Moldavinë në ndeshjen e vlefshme...

Ronaldo shkruan historinë, Franca bën detyrën ndaj Andorrës (Film)

  Cristiano Ronaldo ka shkruar historinë në fitoren 5-1 të Portugalisë ndaj Lituanisë. Sulmuesi i Juventusit ka qenë protagonist absolut me katër golat e shënuar...

Latest news

Po rregullonte depozitën, 54-vjeçarja bie nga taraca e pallatit në Tiranë

Një person ka rënë nga një lartësi në zonën e Ali Demit në Tiranë. Sipas informacioneve paraprake, dyshohet se shtetësja, M.XH., 54-vjeçe ka qënë duke...

“Jemi të fortë e besimplotë që sërish në Kuvendin e Shqipërisë të kemi grupin tonë parlamentar, zërin tonë.” (film)

Çeli sot siparin “Java Çame”, një seri aktivitetesh kushtuar 30 vjetorit të themelimit të Shoqatës Patriotike “Çamëria”. E krijuar në janar të vitit 1991, kjo shoqatë...

Shoqata “Çamëria” 30 vjeç/ Shpëtim Idrizi: #Çam Jam është thirrja e gjakut, prandaj nuk na fshijnë dot (film)

Unë jam rritur si çam. Qysh kur kam ardhur në këtë botë isha “lindi çami”, u rrita si “çami”, vazhdoj të mbetem “çami”. Si unë...

Agjencia Europiane e Ushqimit merr vendimin: Krimbat janë burim i sigurt ushqimi për njerëzit

Agjencia Europiane e Sigurisë Ushqimore në një vendim të marrë ditën e sotme ka aprovuar krimbat si burim të sigurt ushqimi për njerëzit. Shkencëtari Ermolaos...

30-vjetori i Shoqatës Patriotike “Çamëria”, përkujtimore e gjenocidit ndaj shqiptarëve të Çamërisë (film)

Sot po mbahet 30-vjetori i Shoqatës “Çamëria”. Ky përvjetor përkujton gjenocidin ndaj shqiptarëve të Çamërisë dhe rikthimin e të drejtave të tyre të mohuara. Lajmin...
- Advertisement -