Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Ronaldo shkruan historinë, Franca bën detyrën ndaj Andorrës (Film)

Nga Klodiana 0

 

Cristiano Ronaldo ka shkruar historinë në fitoren 5-1 të Portugalisë ndaj Lituanisë. Sulmuesi i Juventusit ka qenë protagonist absolut me katër golat e shënuar teksa tani është kthyer në evropianin me më shumë gola në përfaqësuese. Ai ka regjistruar tripletën e 54 të karrierës së tij, një shifër e çmendur. Me këtë fitore portugezët qëndrojnë në vend të dytë, pesë pikë më pak se Ukraina e cila ka një ndeshje më shumë.

Në grupin B, Serbia ka fituar 3-1 me Luksemburgun duke u ngjitur në vend të tretë.

Franca ka mposhtur 3-0 Andorrën falë golave të Coman, Lenglet dhe Ben Yedder. Me këtë fitore Franca zbret në vend të dytë pasi Turqia, e cila ka fituar 4-0 ndaj Moldavisë i ka parakaluar për shkak se i ka mundur në ndeshje direkte.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej