- Advertisement -

TAG

Franca

Strehimi i Afganëve, Rama: Nuk është e vërtetë se Shqipëria po merr pagesë nga Franca

Kryeministri Edi Rama i është përgjigjur presidentit francez Emmanuel Macron, duke thënë se Shqipëria nuk po paguhet për strehimin e afganëve në vendin tonë. Në...

“Shkelje e madhe e besimit”, Macron dhe Biden pritet të kenë një bisedë telefonike për kontratën e nëndetëseve

Presidenti amerikan Joe Biden ka kërkuar që të flasë me homologun e tij francez Emanuel Macron pas anulimit të kontratës për nëndetëset e Australisë....

Franca: SHBA-ja dhe Australia “gënjyen” për paktin e ri të sigurisë

Ministri i Jashtëm francez, Jean-Yves Le Drian, ka akuzuar Australinë dhe Shtetet e Bashkuara se kanë gënjyer për një pakt të ri të sigurisë,...

Franca miraton ligjin për pasaportën e vaksinave kundër COVID-19

Parlamenti i Francës ka votuar për t’i bërë pasaportat e vaksinave kundër koronavirusit, pjesë kryesore të jetës së përditshme, pas një dokordësimi midis ligjvënësve. Miratimi...

Macron shpalos planin për të luftuar variantin Delta të koronavirusit në Francë

Presidenti francëz Emanuel Macron është duke informuar qytetarët për masat e reja që do të marrë qeveria për të luftuar mutacionin Delta të koronavirusit...

Nënshkruhet peticioni, 240 mijë sportdashës kërkojnë përsëritjen e ndeshjes Francë-Zvicër, dyshime mbi parregullsinë e penalltisë së humbur nga Mbappe

Franca tashmë është eliminuar nga EURO 2020, por ndeshja me Zvicrën mbetet në qendër të debatit. Kritika të mëdha në drejtim të Didier Deschamps, por...

Humbje që djeg, Deschamps merr përgjegjësitë dhe mbron Mbappe

Franca bie nga shumë lart, nga maja e botës eliminohet që në fazën e 1/8. Ky ishte një përfundim që askush nuk e imagjinonte,...

Zvicra eliminon Francën nga gjuajtjet e penalltive, gabon Mbappe (film)

Zvicra kalon në cerekfinale pas gjuajtjeve të penalltive. Koha e rregullt përfundoi 3-3. Pjesa e parë përfundoi 0-1 për Zvicrën, me gol të Seferovic. Në...

Franca përmbys Zvicrën, Benzema shënon dy gola për 100 sekonda (film)

Ishte sulmuesi Karim Benzema që realizoi dy herë për 100 sekonda, shkruan lajmi.net. Fillimisht, Benzema pranoi një top të shkëlqyeshëm nga Mbappe duke e pranuar...

Hapet Franca pas 8 muajsh izolim, nga nesër hiqet mbajtja e maskës dhe nga e diela ora policore

Franca do të shfuqizojë detyrimin për veshje të maskës në ambiente të jashtme dhe do të heqë orën policore, e cila zgjat tash e...

Latest news

Ambasada amerikane përsërit thirrjen për mbylljen e misionit të UNMIK-ut në Kosovë

Ambasada amerikane në Prishtinë, ka reaguar lidhur me misionin e UNMIK-ut, pas mbledhjes së Këshillit të Sigurimit të OKB-së. Në një postim në Twitter,...

Përndiqte ish të dashurën, arrestohet 39 vjeçari në Tiranë

Bie në prangat e policisë një 39 vjeçar në Tiranë që ka përndjekur vazhdimisht ish të dashurën. Gjithashtu Policia ka arrestuar edhe 3 të rinj...

Vdekja e 4 turistëve në hotelin në Qerret, dyshohet se pasi kishin konsumuar alkool dhe kokainë kishin kaluar në overdozë

Të tjera detaje dalin në dritë në lidhje me vdekjen e 4 turistëve rusë në saunën e një hoteli në Qerret të Kavajës. Raportohet...

Goditi policin, arrestohet 43 vjeçari në Tiranë

Arrestohet një 43 vjeçar në Tiranë pasi ka goditur një punonjës policie. “Po nga specialistët për Hetimin e Krimit në Komisariatin e Policisë Nr.4 u...

Basha mesazh ngushëllimi për ndarjen para kohe nga jeta të gazetarit: I jam pranë familjes

Kreu i Partisë demokratike Lulzim Basha ka shprehur ngushëllimet për ndarjen nga jeta të gazetarit Artjan Tepelena. Gazetari humbi betejën me Covid në moshën...
- Advertisement -