- Advertisement -

TAG

Portugalia

Për herë të parë pas 4 muajsh, asnjë viktimë nga Covid-19 gjatë 24 orëve në Portugali

Për herë të parë pas 4 muajsh Portugalia nuk ka raportuar asnjë viktimë nga Covid-19. Lajmi i mirë është bërë me dije nga Ministri i...

Mbyllja e plazheve për turistët/ Gënjeshtra e Ramës për plazhet, çfarë ndodh realisht në Europë (foto)

Të mësuar tashmë me gënjeshtrat e kryeministrit Edi Rama, qytetarët çdo ditë e më shumë nuk po iu binden urdhërave të tij, që ambalazhohen...

Ka një shembull për të luftuar koronavirusin, shteti që bashkoi të gjitha kapacitetet pavarësisht bindjeve

Portugalia nuk ka kapacitetet spitalore të Gjermanisë as Prodhimin e Brendshëm Bruto të Francës ndërkohë që deri disa vite më parë, jo vetëm nuk...

Euro2020/ Gjermania, Franca dhe Portugalia në grupin e “ferrit”

Sapo ka përfunduar në shorti i vlefshëm për fazën finale të Euro 2020, ku 20 skuadrat e kualifikuara për këtë veprimtari, kanë njohur kundërshtarët...

Ronaldo shkruan historinë, Franca bën detyrën ndaj Andorrës (Film)

  Cristiano Ronaldo ka shkruar historinë në fitoren 5-1 të Portugalisë ndaj Lituanisë. Sulmuesi i Juventusit ka qenë protagonist absolut me katër golat e shënuar...

Ronaldo: Pas asaj ndeshjeje, të gjitha klubet e dinin që bastet për mua ishin fitore e sigurt

Ka një datë, që është e vështirë të fshihet në karrierën e Cristiano Ronaldos: 6 gusht 2003. Kjo është dita, në të cilën, në...

Ronaldo “tërhiqet” nga Portugalia, nuk do të luajë as në ndeshjet e ardhshme

Sulmuesi i Juventusit, Cristiano Ronaldo, nuk do të luajë në ndeshjet e ardhshme me kombëtaren e Portugalisë. Sipas “Record”, Ronaldo e mori vendimin për të...

Kupa e Konfederatave/ Portugalia mposht Meksikën, siguron vendin e tretë

Portugalia siguroi vendin e tretë në kompeticionin e Kupës së Konfederatave, pasi ka mposhtur ditën e sotme 2-1 Meksikën. Luzitanët bënë të gjitha përpjekjet në minutat...

Latest news

Greva e naftëtarëve, Sindikatat Ndërkombëtare letër Ramës: E papranueshme, t’u sigurohen pagat

Sindikatat ndërkombëtare ”IndustriALL Global Union” dhe ”IndustriAll European Trade Union” i janë drejtuar me një letër zyrtare kryeministrit Edi Rama. Në letër i kërkohet qeverisë që...

Tabaku: Prej 5 vitesh në Tiranë sheh vetëm beton, pluhur, maune e gropa

Ish- deputetja e PD, Jorida Tabaku ka reaguar lidhur me betonizimin e Tiranës në 5 vitet e fundit duke akuzuar kryebashkiakun e kryeqytetit, Erion...

Bojkoti i kampionatit, Liga Profesioniste do të mblidhet sërish ditën e hënë

Nuk ka ende një datë se kur do të fillojë kampionati shqiptar, i cili është në bojkot nga 12 shtatori. Presidenti i FSHF, Armand...

Merr flakë në ecje automjeti në aksin Levan-Ura e Mifolit

Një makinë ka marrë flakë në ecje në aksin Levan-Ura e Mifolit. Në automjetin tip “Renault”me targa AA001DM ndodheshin shoferi dhe një pasagjer, të cilët...

Regjistrohen 19,644 raste ditore me Covid-19, 151 persona humbën jetën në Itali

Italia ka konfirmuar 19,644 raste të reja me koronavirus në 24 orët e fundit, nga 177,669 teste të kryera. Raportohet se totali i të...
- Advertisement -