Grupi i “ferrit”/ Gjermania “tersi” i Ronaldos, Loew: Portugalia nuk është vetëm CR7

Duhet të lëçisni

Zyrtarët e shëndetësisë tanimë janë të bindur: Varianti Delta, mes sëmundjeve më ngjitëse që shkenca njeh!

Zyrtarët amerikanë të shëndetësisë po vazhdojnë paralajmërimet për rrezikshmërinë e variantit Delta të koronavirusit, për të cilin thonë se është ndër viruset më ngjitëse...

Shoqërohet nga policia e Elbasanit djali i Azem Hajdarit, në makinë i gjendet drogë

Është shoqëruar djali i vogël i Azem Hajdarit, i cili mban të njëjtin emër me babanë e tij të ndjerë. Burime  bëjnë me dije se...

Bie lehtë numri i rasteve të reja Covid, asnjë humbje jete në 24 orët e fundit

MSH ka publikuar bilancet e fundit me Covid-19. Në 24 orët e fundit nuk ndërroi jetë asnjë person, teksa janë regjistruar 31 raste të reja. Ndërkohë...

“Qëlloi me anti-tank”, zbulohet dosja e bosit të kokainës, si nisi hasmëria mes fiseve në Elbasan

Nga Xhensila Kodra Burimet  zbardhin dosjen e plotë të vendimit që Gjykata e Elbasanit dha në 25 Shkurt 2003 për Agim Çermën i cili u...

Grupi i “ferrit” është shndërruar më të vërtetë i tillë për Gjermaninë, ndërsa sot përballen kundër Portugalisë, pas humbjes së pësuar kundër Francës në premierë.

Në katër sfidat e fundit zyrtare, ekipi i Loew kanë fituar gjithnjë përballë Portugalisë, fitorja e fundit ishte në Botërorin e 2014. Kujdes nga Tomas Myler, për herë të parë dhe të fundit deri më tani, në një turne madhorë, sulmuesi i Bayern Munich ka realizuar një “tripletë”, pikërisht kundër Portugalisë.

Ronaldi

Luzitanët udhëhiqen sërish nga Ronaldo, autor i një “dopjetë” kundër Hungarisë, golashënuesi më i mirë në historinë e evropianit por kurrë CR7 nuk i ka shënuar Gjermaninë, një detaj që është i vështirë për tu besuar.

Për Loew, Gjermania nuk është vetëm Ronaldo: “CR7 bën gjithnjë diferencën por Portugalia nuk është vetëm Ronaldo, edhe Bruno Fernandes është një futbollist i mirë, ndërsa ne nuk e mbështesim lojën tek individët, për ne, lojtari jonë më i mirë është grupi. Duhet të jemi më kërkues aty përpara nëse dëshirojmë të mposhtim Portugalinë dhe të vijojmë më tej në “Euro2020”. Jemi të vetëdijshëm se mund të bëjmë më shumë se sa sfida kundër Francës, por duhet të jemi më të përqendruar në sulm. Portugalia vjen me e qetë në këtë përballje dhe sigurisht me një stof ndryshe nga e kaluara, janë kampion në fuqi, fakt ky që është shumë domethënës për trajnerin Santos: “Portugalia ka ndryshuar shumë në vitet e fundit, sot na respektojnë më shumë, kanë frikë nga ne. Gjermania? Janë një skuadër fantastike, me një grup të mbushur me lojtarë të mëdhenj por të mendosh që Portugalia është favorite në shtëpinë e tyre me duket çmenduri, nëse e mendojmë kështu mund të humbasim”.

Santos

 

Më shumë shkrime

E Freskët taze

Zyrtarët e shëndetësisë tanimë janë të bindur: Varianti Delta, mes sëmundjeve më ngjitëse që shkenca njeh!

Zyrtarët amerikanë të shëndetësisë po vazhdojnë paralajmërimet për rrezikshmërinë e variantit Delta të koronavirusit, për të cilin thonë se është ndër viruset më ngjitëse...

Shoqërohet nga policia e Elbasanit djali i Azem Hajdarit, në makinë i gjendet drogë

Është shoqëruar djali i vogël i Azem Hajdarit, i cili mban të njëjtin emër me babanë e tij të ndjerë. Burime  bëjnë me dije se...

Bie lehtë numri i rasteve të reja Covid, asnjë humbje jete në 24 orët e fundit

MSH ka publikuar bilancet e fundit me Covid-19. Në 24 orët e fundit nuk ndërroi jetë asnjë person, teksa janë regjistruar 31 raste të reja. Ndërkohë...

“Qëlloi me anti-tank”, zbulohet dosja e bosit të kokainës, si nisi hasmëria mes fiseve në Elbasan

Nga Xhensila Kodra Burimet  zbardhin dosjen e plotë të vendimit që Gjykata e Elbasanit dha në 25 Shkurt 2003 për Agim Çermën i cili u...

Djelmosha me tipare engjëllore dhe vasha me pamje hyrish 

Shkruan Fahri Xharra* “Me ndihmën e Zotit, më të Lartit pushtuan çdo strehë që mësynë dhe grabitën e plaçkitën kaq shumë pasuri të frymore e jofrymore,...