- Advertisement -

TAG

gjermani

Në Gjermani kriminaliteti me motive politike shënon rritje

Në Gjermani në vitin 2020 janë më shumë vepra penale me sfond politik se në 10 vitet e kaluara, kjo megjithëse shumica e njerëzve...

Patronazhistët, shije shumë e keqe dhe një imazh i pariparueshëm

Letër e hapur drejtuar Kryetarit të Partisë Socialiste të Shqipërisë dhe Kryetarit të Partisë Socialiste për Tiranën. Nga Rezarta Reimann Ju drejtohem me këtë letër të hapur...

Sot vaksinohet Angela Merkel, ja vaksina që do të marrë

Kancelarja gjermane, Angela Merkel do vaksinohet sot me “AstraZeneca”. Kështu ka bërë të ditur kreu i Agjencisë së Kontrollit të Sëmundjeve në Gjermani, Lothar Ëieler. Merkel,...

DW: Vaksina ruse Sputnik do të mbërrijë në Gjermani

Qeveria federale do të negociojë me Rusinë për vaksinën kundër koronavirusit Sputnik V. Ministri i Shëndetësisë Jens Spahn tërheq vëmendjen, që të mos nxitet...

Zëdhënësja e qeverisë së Gjermanisë: Merkel është pro një mbylljeje në shkallë vendi

Një zëdhënëse e qeverisë gjermane tha të mërkurën (07.04) se kancelarja është pro një mbylljeje afatshkurtër në shkallë vendi, mbyllje e cila ka si...

Mashtruan dhe joshën gjermanët përmes ‘Call Center’, arrestohen 8 persona në Koovë, sekuestrohen mijëra euro cash

Tetë persona janë arrestuar nga policia e Kosovës pasi dyshohet se kanë joshur dhe mashtruar qytetarët e ndryshëm nga Gjermania përmes platformave online “call...

Virologu i njohur paralajmëron Gjermaninë për variantin britanik të Covid-it

Varianti B.1.1.7 e bën virusin Corona më të rrezikshëm dhe më infektues, paralajmëron virologu i njohur gjerman, Christian Drosten. Ai thekson se vaksinimet nevojiten...

Gjermania, shënjestër kryesore e dezinformimit rus

Rusia ka shënjestruar Gjermaninë më shumë se çdo vend tjetër të Bashkimit Evropian, në përpjekjet e saj për dezinformim, tregon një raport i ri...

Humbja e votave përballë humbjes së jetës së njerëzve

Nga Auron Dodi Me zgjatjen e masave kufizuese jopopullore, qeveria gjermane tregohet e gatshme të paguajë çmim politik për të mos rrezikuar jetën e njerëzve....

Antieuropa nuk lindi sot

Nga Ylli Manjani Zonja Angela Merkel është e para dhe e vetme kanzelare e Republikës së Federale të Gjermanisë që ka vizituar vendin tonë. Në ato...

Latest news

Bie propaganda e qeverisë, Rama e pranon: Shqipëria nuk është gati për të hyrë në BE

Në Shqipëri jemi mësuar të shohim dhe të dëgjojmë shpesh propagandën e Kryeministrit që në vendin tonë kanë ndodhur transformime rrënjësore me ardhjen e...

Plas sherri mes kolegësh, Salsano Rrapi del kundër Veleshnjas: Për të gjithë ata aktor…

Ditën e sotme teksa ishte duke folur për banalitetin në art dhe krijimtarinë në emisionin “Shqipëria Live”, Rezart Veleshnja bëri një deklaratë të fortë...

Meta nuk doli para Komisionit të Ligjeve, Tedi Blushi i përgjigjet kuvendit: Keni qenë në dijeni për agjendën e Presidentit

Tedi Blushi, zëdhënësi i Presidentit të Republikës, ka deklaruar ditën e sotme se qeveria ka qenë në dijeni që Presidenti Meta ka pasur axhendë...

Merr flakë në ecje e sipër makina në Tiranë, dyshimet e para

Tiranë/Informacion paraprak Më datë 06.05.2021, rreth orës 18:40, në afërsi të Liqenit Artificial, dyshohet se si pasojë e një difekti teknik ka marrë flakë në...

Maluma vjen më në fund në Tiranë, zbulohet data dhe vendi i mbajtjes së koncertit të shumëpritur

Shumë koncerte të rëndësishme u anulluan për shkak të pandemisë Covid-19 në të gjithë botën , po ashtu si dhe në Shqipëri. Një nga...
- Advertisement -