Ditë “ethesh” në Euro 2020, verdiktet e fundit për Spanjën dhe grupin e “ferrit”

Duhet të lëçisni

Zyrtarët e shëndetësisë tanimë janë të bindur: Varianti Delta, mes sëmundjeve më ngjitëse që shkenca njeh!

Zyrtarët amerikanë të shëndetësisë po vazhdojnë paralajmërimet për rrezikshmërinë e variantit Delta të koronavirusit, për të cilin thonë se është ndër viruset më ngjitëse...

Shoqërohet nga policia e Elbasanit djali i Azem Hajdarit, në makinë i gjendet drogë

Është shoqëruar djali i vogël i Azem Hajdarit, i cili mban të njëjtin emër me babanë e tij të ndjerë. Burime  bëjnë me dije se...

Bie lehtë numri i rasteve të reja Covid, asnjë humbje jete në 24 orët e fundit

MSH ka publikuar bilancet e fundit me Covid-19. Në 24 orët e fundit nuk ndërroi jetë asnjë person, teksa janë regjistruar 31 raste të reja. Ndërkohë...

“Qëlloi me anti-tank”, zbulohet dosja e bosit të kokainës, si nisi hasmëria mes fiseve në Elbasan

Nga Xhensila Kodra Burimet  zbardhin dosjen e plotë të vendimit që Gjykata e Elbasanit dha në 25 Shkurt 2003 për Agim Çermën i cili u...

Mbrëmjen e djeshme ishin dy “finale” në Euro 2020, por sot do jenë katër të tilla dhe është një nga ditët më “të nxehta” të fazës në grupe. Vendoset gjithçka për Spanjën sot, së cilës i duhet të fitojë me patjetër nëse ka ndërmend të vazhdojë aventurën në këtë kompeticion.

Dy ndeshjet e kaluara ndaj Suedisë dhe Polonisë janë mbyllur në barazim dhe sot ndaj Sllovakisë fitorja është urdhër. Ndeshja luhet në orën 18:00, në Sevilje, ku Spanja ka zhvilluar edhe dy ndeshjet e mëparshme. Beteja tjetër, që nis në të njëjtën orë është ajo mes Suedisë dhe Polonisë.

Ky është ndoshta grupi më i komplikuar sepse nuk është vendosur asgjë dhe të gjithë ekipet kanë shanse për të kaluar në fazën e raundit të 16-ave. Ekuacion me disa të panjohura është edhet grupi më i fortë, ai F, në të cilin situata është akoma më e zjarrtë dhe emrat në fushë janë të frikshëm.

Franca luan në Budapest ndaj Portugalisë. Kampionët e Botës thuajse e kanë siguruar kualifikimin tashmë për shkak se kanë 4 pikë, por kërkohet maksimumi ndaj Portugalisë. Kjo e fundit ka 3 pikë dhe humbja sot përkthehet me skualifikim. Nga ana tjetër Gjermania në të njëjtën orë pret Hungarinë në Mynih.

Në dukje detyra është me lehtë për skuadrën Joachim Low, që ka tre pikë dhe përballet me një skuadër me mjaft diferenca në cilësi. Gjithsesi, në Budapest pak ditë më parë shkoi Franca dhe doli me një barazim 1-1. Edhe Hungarisë matematika i jep kualifikimin sot në rast fitoreje.

 

Më shumë shkrime

E Freskët taze

Zyrtarët e shëndetësisë tanimë janë të bindur: Varianti Delta, mes sëmundjeve më ngjitëse që shkenca njeh!

Zyrtarët amerikanë të shëndetësisë po vazhdojnë paralajmërimet për rrezikshmërinë e variantit Delta të koronavirusit, për të cilin thonë se është ndër viruset më ngjitëse...

Shoqërohet nga policia e Elbasanit djali i Azem Hajdarit, në makinë i gjendet drogë

Është shoqëruar djali i vogël i Azem Hajdarit, i cili mban të njëjtin emër me babanë e tij të ndjerë. Burime  bëjnë me dije se...

Bie lehtë numri i rasteve të reja Covid, asnjë humbje jete në 24 orët e fundit

MSH ka publikuar bilancet e fundit me Covid-19. Në 24 orët e fundit nuk ndërroi jetë asnjë person, teksa janë regjistruar 31 raste të reja. Ndërkohë...

“Qëlloi me anti-tank”, zbulohet dosja e bosit të kokainës, si nisi hasmëria mes fiseve në Elbasan

Nga Xhensila Kodra Burimet  zbardhin dosjen e plotë të vendimit që Gjykata e Elbasanit dha në 25 Shkurt 2003 për Agim Çermën i cili u...

Djelmosha me tipare engjëllore dhe vasha me pamje hyrish 

Shkruan Fahri Xharra* “Me ndihmën e Zotit, më të Lartit pushtuan çdo strehë që mësynë dhe grabitën e plaçkitën kaq shumë pasuri të frymore e jofrymore,...