- Advertisement -

TAG

Bosnja

Nga sot ky shtet europian lehtëson masat e udhëtimit për shqiptarët, ja kushti që duhet të plotësoni

Qeveria bullgare do të lejojë turistët nga Shqipëria, Kosova, Serbia, Maqedonia e Veriut, Bosnja, Mali i Zi, Moldavia, Izraeli dhe Kuvajti që të vizitojnë...

Shqiptarët të mjerë, 28 % e familjeve nuk paguajnë ujin dhe dritat

28 për qind e familjeve shqiptare kanë vështirësi në pagesën e faturave mujore, të tilla si uji, dritat, qira etj për gjatë vitit 2018,...

Taksa, Serbia dhe Bosnja kërcënojnë Kosovën me kundërmasa

Serbia dhe Bosnja kanë kërcënuar Prishtinën zyrtare se nëse nuk heq tarifat për mallrat në këto dy vende deri më 1 korrik, ku edhe...

Kroacia parandalon “Luftën tregtare Ballkanike”, tërheq vendimin për tarifat e fruta-perimeve

Kroacia ka thënë se e ka tërhequr vendimin për të rritur tarifat e importit për fruta dhe perime, në mesin e kërcënimeve për hakmarrje...

Gafa e një britaniku pa humor si Gove

Nga Ilva Tare Michael Gove është ministri aktual i Drejtësisë në Britaninë e Madhe. Ai njihet si një ndër ideologët e konservatorëve të David Cameroon...

Vetëm 38% e qytetarëve me llogari bankare në Shqipëri

Banka Botërore: Shifrat më të ulëta të zotërimit të një llogarie  në vendet e rajonit Në se në serbi në çdo 100 qytetar, 83 prej...

Latest news

Po rregullonte depozitën, 54-vjeçarja bie nga taraca e pallatit në Tiranë

Një person ka rënë nga një lartësi në zonën e Ali Demit në Tiranë. Sipas informacioneve paraprake, dyshohet se shtetësja, M.XH., 54-vjeçe ka qënë duke...

“Jemi të fortë e besimplotë që sërish në Kuvendin e Shqipërisë të kemi grupin tonë parlamentar, zërin tonë.” (film)

Çeli sot siparin “Java Çame”, një seri aktivitetesh kushtuar 30 vjetorit të themelimit të Shoqatës Patriotike “Çamëria”. E krijuar në janar të vitit 1991, kjo shoqatë...

Shoqata “Çamëria” 30 vjeç/ Shpëtim Idrizi: #Çam Jam është thirrja e gjakut, prandaj nuk na fshijnë dot (film)

Unë jam rritur si çam. Qysh kur kam ardhur në këtë botë isha “lindi çami”, u rrita si “çami”, vazhdoj të mbetem “çami”. Si unë...

Agjencia Europiane e Ushqimit merr vendimin: Krimbat janë burim i sigurt ushqimi për njerëzit

Agjencia Europiane e Sigurisë Ushqimore në një vendim të marrë ditën e sotme ka aprovuar krimbat si burim të sigurt ushqimi për njerëzit. Shkencëtari Ermolaos...

30-vjetori i Shoqatës Patriotike “Çamëria”, përkujtimore e gjenocidit ndaj shqiptarëve të Çamërisë (film)

Sot po mbahet 30-vjetori i Shoqatës “Çamëria”. Ky përvjetor përkujton gjenocidin ndaj shqiptarëve të Çamërisë dhe rikthimin e të drejtave të tyre të mohuara. Lajmin...
- Advertisement -