- Advertisement -

TAG

Kosova

Kosova me 137 raste të reja koronavirusi në 24 orët e fundit, një viktimë

Bie lehtë numri i rasteve të reja me koronavirus këtë të dielë në Kosovë, në krahasim me një ditë më parë. Një pacient ndërroi jetë...

Çfarë po ndodh në Kosovë? Kryeministri Hoti SHKARKON dy drejtuesit e lartë, 3 brenda pak orëve

Vijon operacioni fshesa në Kosovë. Pas shkarkimit të drejtorit të Policisë, kryeministri Avdullah Hoti ka larguar nga detyra Drejtorin e Doganës, Ibrahin Xhaka dhe Drejtorin...

1 viktimë dhe 80 raste të reja me COVID-19 në Kosovë

Në 24 orët e fundit, një person ka humbur jetën nga koronavirusi në Kosovë. Autoritetet shëndetësore bëjnë me dije se janë realizuar 650 testime, prej...

Gjuriç: Kosova po bën gjithçka për të ndërprerë dialogun

Ambasadori i ri serb në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, Marko Gjuriç ka deklaruar se Kosova është duke bërë përpjekje për të pezulluar dialogun...

Hoti: Kosova dhe Shqipëria fond të përbashkët për Luginën e Preshevës

Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti ka deklaruar se në marrëveshjet që do të firmosen sot mes dy qeverive tregojnë përkushtimin e tyre për përmirësimin...

Lajm i mirë në Kosovë, dita e dytë rresht pa viktima nga COVID-19

Për të dytën ditën radhazi Kosova nuk ka regjistruar asnjë viktimë nga COVID-19. Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës ka raportuar se nga 580 testime...

46 raste pozitive dhe 2 të vdekur nga Covid-19 brenda ditës në Kosovë

Gjatë 24 orëve të fundit, në Kosovë janë regjistruar 46 raste pozitive me koronavirus si dhe janë raportuar dy të vdekur. Numri total i rasteve pozitive...

Anulohet takimi i nivelit të lartë Hoti-Vuçiç, nuk përfshihet çështja e komunave minoritare

Bashkimi Evropian, ka konfirmuar se nuk do të mbahet takimi i nivelit të lartë që ishte parashikuar midis kryeministrit të Kosovës, Avdullah Hoti dhe...

Marrëveshja me Greqinë/ Mesila Doda: Duhet të jemi gardianë të territoreve shqiptare!

Përfaqësues të PDIU dhe anëtarë të Shoqërisë Civile kanë mbajtur një takim lidhur me shqetësimet e kohëve të fundit për çëshjen e detit dhe...

Njihuni me Diellin, 12 vjeçarin që bëri Suedinë të fuste Kosovën në hartë (film)

Mospërfshirja e Kosovës si një shtet i pavarur në tekstet shkollore vazhdon të mbetet një problem. Pikërisht, një shqetësim të tillë e ka adresuar...

Latest news

Shpëtim Idrizi sqaron hedhjen e shishes ndaj eskortës së ministrit grek: Policia u soll në mënyrë agresive me ne (film)

Lideri i PDIU Shpëtim Idrizi, i ftuar në emisionin “Real Story” në “News 24” ka sqaruar incidentin e ndodhur sot, ku ai hodhi një...

Idrizi: Rama fliste ndryshe për Çështjen Çame, sot e ka hequr nga fjalori

Kryefjala e ditës së sotme e zhvillimeve të ditës ishte protesta e organizuar nga PDIU dhe shoqata Çamëria kundër vizitës së Ministrit të Jashtëm...

Italia regjistron 89 të vdekur nga COVID-19 në 24 orët e fundit, rreth 11 mijë raste të reja

Italia shënon sërish rritje të rasteve të reja me COVID-19. Në 24 orët e fundit janë infektuar 10.874 persona nga 144.737 tamponë të kryer. Në...

Tradhëtari/ Nuk tha një gjysëm fjale për Çamërinë dhe detin e shqiptarëve ia fali Greqisë

Gjatë konferencës me ministrin e Jashtëm grek, Nikos Dendias, Edi Rama nuk ka guxuar as ta përmendë Çështjen Çame. Nuk ka thënë një gjysëm...

Diktatura/ Policia dhunon protestuesit e PDIU-së dhe Çamërisë (galeria e fotove dëshmi)

Patriotët e PDIU-së, Shoqatës “Çamëria” dhe Vetëvendosjes janë dhunuar shtazërisht nga policia e Rilindjes. Ata nuk janë lejuar të ushtrojnë të drejtën e protestës paqësore,...
- Advertisement -