- Advertisement -

TAG

Kosova

Voton Albin Kurti: Sot është ditë e ndritshme, siç do të jetë e ardhmja jonë

Kandidati për kryeministër nga radhët e Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti ka votuar para pak çastesh. Në një deklaratë për mediat Kurti është shprehur se...

4 viktima dhe 290 raste të reja me Covid-19 në Kosovë

Ministria e Shëndetësisë, në Kosovë bën me dije 4 pacientë kanë humbur jetën nga koronavirusi. Autoritetet shëndetësore bëjnë me dije se në 24 orë janë...

Kosovë/ KQZ-ja pranon mbi 38.000 pako me fletëvotime

Zëdhënësi i Komisionit Qendror të Zgjedhjeve Valmir Elezi, ka njoftuar se deri më 12 shkurt në këtë institucion kanë pranuar 38,339 pako me fletëvotime...

Miratohen nga qeveria, këto janë të gjitha masat e reja anti-COVID në Kosovë

Qeveria e Kosovës ka miratuar masat e reja kundër koronavirusit në Kosovë. Me anë të një komunikate për media janë bërë të ditura të...

Covid-19 në Kosovë: Rritet numri i rasteve të reja në 24 orët e fundit, regjistrohen dhe 3 viktima

Kosova ka regjistruar 290 raste të reja me Covid-19 në 24 orët e fundit, me një rritje prej 16 rastesh krahasuar me një ditë...

Zgjedhjet në Kosovë, mbërrijnë 3 mijë zarfe nga diaspora

Burim Ahmetaj, shefi ekzekutiv i Sekretarit të Komisionit Qendror të Zgjedhjeve ka bërë me dije se ditën e shtunë në Kosovë ka mbërritur kontigjenti...

Kosova konfirmon 249 raste të reja me Covid-19 në 24 orë

Ministri në detyrë i Shëndetësisë, Armend Zemaj ka njoftuar se brenda 24-orëve të fundit, në Kosovë janë konfirmuar 249 raste me COVID-19. Zemaj u shpreh...

A mund të bashkohet Kosova me Shqipërinë?

Websitet-i “openDemocracy”, me bazë në Angli, që analizon çështje sociale e politike në botë, i ka dhënë një vështrim mundësisë që Kosova dhe Shqipëria...

Instituti i njohur: Mini-shengeni e ktheu Serbinë qendër të zhvillimeve rajonale

Instituti i Studimeve për Lindjen e Mesme dhe Ballkanin ka publikuar sëfundmi një raport në lidhje me rolin e Serbisë në Ballkan si edhe raportin...

KQZ në Kosovë nuk e përfundon procesin e verifikimit të votuesve me postë

Rreth 30 mijë persona, që kanë aplikuar për votim jashtë Kosovës, nuk janë telefonuar ende nga Komisioni Qendror i Zgjedhjeve (KQZ), për të verifikuar...

Latest news

“Ky është një urdhër i…”, Angela Merkel zbulon arsyen pse nuk e ka bërë ende vaksinën

Kancelarja gjermane Angela Merkel thotë se nuk e ka marrë ende vaksinën e koronavirusit. Gjatë një interviste për një gazetë gjermane, kancelarja thekson: “Unë jam 66...

Aksident në aksin Tiranë-Durrës, përplasen dy automjete, të plagosurit dërgohen në spital

Një aksident automobilistik ka ndodhur rreth orës 16:45 në një nga rrugët dytësore të autostradës Tiranë-Durrës, ku si pasojë e përpasjes së dy automjeteve...

U bashkua me ISIS kur ishte adoleshtente, shteti europian nuk e fal 21 vjeçaren, humbet nënshtetësinë

Shamima Begum, e cila u largua nga Britania si një nxënëse për t’u bashkuar me Shtetin Islamik në Siri, nuk ka arritur të rimarrë...

Shifër e frikshme vdekjesh Covid në vend, kurba e infektimeve vijon në nivele alarmante

Gjatë 24-orëve të fundit në vend kanë ndërruar jetë si pasojë e koronavirusit 20 persona, si dhe janë regjistruar 916 raste të reja nga...

“Sypërmysi i Bashkisë”, gazetarja i përvishet lali Erit: Qyteti i marrë peng nga oligarkët e tu!

Gazetarja e njohur shqiptare Alba Kepi nëpërmjet një postimi në rrjetet sociale ka shigjetuar kreun e Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj. Në shkrimin e saj...
- Advertisement -