- Advertisement -

TAG

Kosova

Kosova me ambasadë në Jeruzalem, reagon KE: Na vjen keq për këtë vendim

Nga Erisa Zykaj Komisioni Europian shpreh keqardhje për zbatimin e  vendimit të autoriteteve të Kosovës lidhur me hapjen e ambasadës së Kosovës në Jeruzalem. “ Na...

Marrëveshja e Washingtonit, Izraeli dhe Kosova zyrtarizojnë njohjen

Kosova dhe Izraeli, kanë zyrtarizuar sot njohjen reciproke, sipas marrëveshjes të nënshkruar në Shtëpinë e Bardhë. Përmes një ceremonie virtuale, ministrja në detyrë e Punëve...

Kosova kthen mbrapsht zyrtarin serb

Kosova sot ka kthyer mbrapsht një tjetër zyrtar serb duke mos e lejuar që të futet brenda territorit të saj. Autoritetet në Prishtinë njoftojnë...

Transparency International: Shqipëria, asnjë hap para në luftën kundër korrupsionit

Viti 2020 solli një tablo të zymtë përsa i takon korrupsionit në botë, ku shumica e vendeve ka bërë pak ose aspak përparim në...

Kosovë: Tetë viktima dhe 301 raste të reja me COVID-19

Të mërkurën në Kosovë janë shënuar edhe tetë viktima nga koronavirusi i ri, duke e çuar numrin e përgjithshëm të të vdekurve në 1.479. Njoftimi...

Basha kujton Ibrahim Rugovën: Yll polar për të ardhmen e Kosovës

Kreu i Partisë Demokratike Lulzim Basha ka kujtuar presidentin historik të Kosovës, Ibrahim Rugova. Përmes një postimi në rrjetet sociale, Basha shkruan se projekti i...

Prokuroria Speciale në Kosovë kundërshton lirimin e Veselit nga paraburgimi

Zyra e Prokurorit të Specializuar i ka çuar argumentet e saj në Gjykatën Speciale të premten për ta kundërshtuar kërkesën e Ben Emmerson, avokatit...

Haradinaj i përgjigjet Vuçiç: Kosova po kërkon atë që i takon

Kreu i AAK Ramush Haradinaj i përgjigjet Presidentit serb, Aleksandër Vuçiç pas replikave për Shqipërinë e Madhe. Harandinaj thotë se për sa kohë i duket...

Kosova përballë pandemisë, 5.567 raste aktive me koronavirus

Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik ka raportuar se aktualisht në Kosovë janë 5,567 raste aktive me koronavirus. Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e...

Një i vdekur dhe 299 raste të reja me COVID-19 në Kosovë

Në 24 orët e fundit në Kosovë ka vdekur edhe 1 person si pasojë e virusit COVID-19, raporton Gazeta Express. Gjatë kësaj kohe janë regjistruar...

Latest news

“Ky është një urdhër i…”, Angela Merkel zbulon arsyen pse nuk e ka bërë ende vaksinën

Kancelarja gjermane Angela Merkel thotë se nuk e ka marrë ende vaksinën e koronavirusit. Gjatë një interviste për një gazetë gjermane, kancelarja thekson: “Unë jam 66...

Aksident në aksin Tiranë-Durrës, përplasen dy automjete, të plagosurit dërgohen në spital

Një aksident automobilistik ka ndodhur rreth orës 16:45 në një nga rrugët dytësore të autostradës Tiranë-Durrës, ku si pasojë e përpasjes së dy automjeteve...

U bashkua me ISIS kur ishte adoleshtente, shteti europian nuk e fal 21 vjeçaren, humbet nënshtetësinë

Shamima Begum, e cila u largua nga Britania si një nxënëse për t’u bashkuar me Shtetin Islamik në Siri, nuk ka arritur të rimarrë...

Shifër e frikshme vdekjesh Covid në vend, kurba e infektimeve vijon në nivele alarmante

Gjatë 24-orëve të fundit në vend kanë ndërruar jetë si pasojë e koronavirusit 20 persona, si dhe janë regjistruar 916 raste të reja nga...

“Sypërmysi i Bashkisë”, gazetarja i përvishet lali Erit: Qyteti i marrë peng nga oligarkët e tu!

Gazetarja e njohur shqiptare Alba Kepi nëpërmjet një postimi në rrjetet sociale ka shigjetuar kreun e Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj. Në shkrimin e saj...
- Advertisement -