- Advertisement -

TAG

Izraeli

Izraeli planifikon të vaksinojë me Pfizer adoleshentët pas miratimit nga FDA

Israeli planifikon që t’ua bëjë vaksinën e Pfizer Inc/BioNTech për koronavirusin fëmijëve të moshës 12-15 vjeçare. Qeveria e vendit do të nisë vaksinimin tek këto...

Marrëveshja e Washingtonit, Izraeli dhe Kosova zyrtarizojnë njohjen

Kosova dhe Izraeli, kanë zyrtarizuar sot njohjen reciproke, sipas marrëveshjes të nënshkruar në Shtëpinë e Bardhë. Përmes një ceremonie virtuale, ministrja në detyrë e Punëve...

Vrasja e shkencëtarit iranian, ministri i Jashtëm drejton gishtin nga Izraeli

Ministri i Jashtëm iranian është shprehur se armiku i Iranit, Izraeli ka të ngjarë të ketë qenë i përfshirë në vrasjen e shkencëtarit të...

Viktimat hebraike të holokaustit në Maqedoni/ Shqiptarët nuk dorëzuan asnjë, serbët dhe sllavo-maqedonët i prenë në besë

Shkruan Fahri Xharra* Shqiptarët e Maqedonisë duhet të kenë krenarinë kombëtare që nuk i kanë duart e njollosura si të tjerët me grumbullimin e hebrenjve...

Pas njohjes nga Izraeli serbët pyesin: Cilët janë shqiptarët?

shkruan Fahri Xharra Njohja e Izraelit për Kosovën filloi t’i prekë zemrat e ligshtuara  të disa profesorëve, ish-gazetarëve dhe disa akademikë. Përderisa një ish-arsimtar shkruan: “Izraeli...

Serbia “kërcënon” Izraelin: Nuk ka ambasadë në Jeruzalem nëse njeh Kosovën!

The Jerusalem Post ka raportuar ditën e sotme se njohja e Kosovës nga Izraeli, si një vend i pavarur do të tensionojë marrëdhëniet me Serbinë,...

Holokausti serb ndaj hebrenjve dhe Çështja Shqiptare (Ja pse Izraeli nuk lahet me Kosovën)

shkruan Fahri Xharra Serbia e kishte kampin e vdekjes së hebrenjve, por falë intuitës hebraike ai kamp përmendet edhe sot. Ai kamp është i shënuar...

Vetëvendosja në Shqipëri: Nuk ka ende garanci që Izraeli do ta njohë pavarësinë e Kosovës

Kreu i Lëvizjes Vetëvendosje në Shqipëri, Boiken Abazi ka deklaruar se nuk ka ende një garanci që Izraeli do ta njohë Kosovën si shtet. Në...

Njohja reciproke/ Netanyahu: Kosova, shteti i parë mysliman që hapë ambasadë në Jerusalem

Kryeministri i Izraelit, Benjamin Netanyahu, ka folur pas marrëveshjes për njohje reciproke mes shtetit të tij dhe Kosovës. Netanyahu ka thënë se pas marrëveshjes, Kosova...

Izraeli do ta njohë Kosovën pas marrëveshjes me Serbinë (live)

Izraeli pritet të njohë Kosovën, menjëherë pas nënshkrimit të marrëveshjes me Serbinë në Shtëpinë e Bardhë. Marrëveshja është duke u nënshkruar këto momente mes presidentit...

Latest news

Investigimi i Guardian: Si e lejoi Facebook qeverinë shqiptare të shtrembërojë diskursin politik

Një investigim i bërë nga britanikja “The Guardian” ka ekspozuar sesi gjiganti i rrjeteve sociale Facebook ka lejuar politikën ne vende të pazhvilluara që...

Denincimi i qytetarit: Në rrugën “Dhorkë Orgocka” po kryhen arnime për fushatë elektorale (film)

Një tjetër denoncim është bërë nga qytetarët për rrugën Dhorkë Orgocka, pasi Bashkia përdor fushatën elektorale për të kryer riparimin e Rrugës. Nga videoja e...

Droga në Durrës/ Lala: Lidhje me politikën, po shpëtohen peshqit e mëdhenj

Gazetarja Klodiana Lala hodhi akuza ndaj Policisë së Shtetit dhe foli për zyrtarë të inkriminuar, lidhur me drogën e kapur në portin e Durrësit,...

Berisha: Rama do të arratiset në Beograd më 26 prill, do të kërkojë azil politik

Ish-kryeministri Sali Berisha deklaroi nga studioja e “Zgjedhje 2021” në “Vizion Plus” se më 26 prill kreu i qeverisë, Edi Rama, do të arratiset...

Kosova pritet të sigurojë mbi 100,000 doza të vaksinës së prodhuar nga Pfizer/BioNTech

Kosova do të sigurojë mbi 100,000 vaksina kundër koronavirusit Pfizer/BioNTech deri në fund të qershorit. Lajmi u bë i ditur nga programi COVAX i...
- Advertisement -