- Advertisement -

TAG

Izraeli

Nga sot ky shtet europian lehtëson masat e udhëtimit për shqiptarët, ja kushti që duhet të plotësoni

Qeveria bullgare do të lejojë turistët nga Shqipëria, Kosova, Serbia, Maqedonia e Veriut, Bosnja, Mali i Zi, Moldavia, Izraeli dhe Kuvajti që të vizitojnë...

Koronavirusi/ Izraeli nis testimin e një vaksinë për COVID-19 tek kafshët

Bota po përballet me një tjetër sfidë tani atë për gjetjen e një vaksine që i jep fund virusit famëkeq që ka shkaktuar shumë...

Arrestohet Ikballe Huduti/ Pasi quajti kriminelë amerikanët vajton vdekjen e gjeneralit iranian

Policia e Kosovës e ka arrestuar sot Ikballe Berisha–Hudutin e cila para disa ditësh u bë temë në media pasi doli kundër vrasjes së...

SHBA hap ambasadën e re në Jerusalem, palestinezët në protesta

SHBA hapi sot ambasadën e re të saj në Jerusalem, një lëvizje kjo tejet e pëlqyer nga Izraeli, por e dënuar nga palestinezët që...

Shorti i Ligës së Kombeve, Shqipëria në një grup me Izraelin dhe Skocinë

Shqipëria ka rivalë Izraelin dhe Skocinë në "Ligën e Kombeve", kompeticion i cili realizohet për herë të parë nga UEFA. Shorti u hodh në Lozanë të Zvicrës,...

Njohja e Jerusalemit kryeqytet, Izraeli do krijojë stacion treni me emrin e Trump

Izraeli planifikon të emërojë një stacion treni në emër të presidentit amerikan, Donald Trump, si shenjë falënderimi për njohjen e Jerusalemit, kryeqytet të Izraelit. Ministri...

Mogherini: BE nuk do ta njohë Jerusalemin kryeqytet të Izraelit

Shefja e politikës së jashtme të Bashkimit Evropian, Federica Mogherini, tha se vendet anëtare të bllokut nuk do ta njohin Jerusalemin si kryeqytet të...

“Jeruzalemi kryeqytet i Izraelit”/ Protesta në Palestinë, digjet foto e Trump

Pas vendimit të Presidentit të SHBA, Donald Trump, për të njohur Jerusalemin si kryeqytetin e Izraelit, protesta të shumta shpërthyen në Rripin e Gazës. Qindra palestinezë...

Pas SHBA edhe Izraeli largohet nga UNESCO

Pas SHBA-ve edhe Izraeli ka marrë të njëjtin vendim vetëm disa orë më pas në pasditen e kësaj të enjte duke u largua nga UNESCO. Një nga...

Kosova U19 shënon fitoren e parë, mposht Izraelin 2-1

Përfaqësuesja e Kosovës U-19 e ka arritur një rezultat fantastik kundër Kombëtares së Izraelit, duke e mposhtur me rezultat 2-1. Kosova e mundur Izraelin në...

Latest news

U bashkua me ISIS kur ishte adoleshtente, shteti europian nuk e fal 21 vjeçaren, humbet nënshtetësinë

Shamima Begum, e cila u largua nga Britania si një nxënëse për t’u bashkuar me Shtetin Islamik në Siri, nuk ka arritur të rimarrë...

Shifër e frikshme vdekjesh Covid në vend, kurba e infektimeve vijon në nivele alarmante

Gjatë 24-orëve të fundit në vend kanë ndërruar jetë si pasojë e koronavirusit 20 persona, si dhe janë regjistruar 916 raste të reja nga...

“Sypërmysi i Bashkisë”, gazetarja i përvishet lali Erit: Qyteti i marrë peng nga oligarkët e tu!

Gazetarja e njohur shqiptare Alba Kepi nëpërmjet një postimi në rrjetet sociale ka shigjetuar kreun e Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj. Në shkrimin e saj...

E përdori Donald Trump për t’u kuruar, Agjencia Europiane e Barnave miraton kombinimin e antitrupave kundër koronavirusit

Agjencia Europiane e Barnave (EMA) ka miratuar përdorimin e kombinimit të antitrupave monoklonalë, i njohur si REGN-COV2 për të trajtuar koronavirusin. Ky kombinim u përdor...

554 raste të reja me COVID dhe 8 viktima në 24 orët e fundit në Maqedoninë e Veriut

Në 24 orët e fundit në Maqedoninë e Veriut janë konfirmuar 554 raste të reja me COVID nga 3477 testime të kryera në total....
- Advertisement -