- Advertisement -

TAG

Shqiperia

“Shkojmë në Hagë për detin”, gazetari: Pse gjykata ndërkombëtare është në disfavor të Shqipërisë

Greqia dhe Shqipëria ranë dakord sot që marrëveshja për çështjen e detit të shkojë në gjykatë ndërkombëtare. Vendimi u bë i ditur nga kryeministri...

Ylli komunist në gjoks dhe fshehja e tradhëtisë kombëtare

Nga Dritan Kaba Kësaj radhe vendosi në gjoks flamurin e komunizmit! As më shumë as më pak një karshillëk ndaj viktimave të komunizmit! Tallje për...

Skafi me drogë nga Shqipëria/ Roja bregdetare greke bllokon rreth 1.2 ton marijuanë

Roja bredgetare greke bllokoi rreth 1,2 ton marijuanë dhe arrestoi dy persona në një zonë bregdetare në Peloponez. Sipas informacioneve të para, operacioni në...

Shqipëria kthehet në “jeshile”? Vetëm në 2 muaj mbjellje rekord e lëndës narkotike

Teksa prej vitesh po flitet për nevojën e një modeli të ri ekonomik në vend, të orientuar nga zhvillimi i qëndrueshëm, në hije, ai...

Shqipëria nuk bind as në Kazakistan, ndalet në barazim pa gola

Shqipëria e Edi Rejas nuk ka shkuar më shumë se barazimi 0-0 në transfertë me Kazakistanin. Kuqezinjtë për të dytën ndeshje radhazi nuk dinë të...

Asnjë futbollist me COVID-19, Shqipëria fluturon drejt Kazakistanit

Shqipëria luan të dielën kundër Kazakistanit dhe kuqezinjtë e stafi teknik kanë fluturuar drejt Astana paraditen e sotme. Përmes një njoftimi, FSHF bën me dije...

Eurostat: BE importoi nga Shqipëria 5.7 milionë euro maska gjatë pandemisë, por rekordin në rajon e mban Maqedonia

Mbyllja e papritur e marsit, teksa Shqipëria dhe gjithë Europa po përpiqeshin të frenonin pandeminë e koronaviruesit i vuri gjithë bizneset në vështirësi. Industria e...

Të martën progres raporti për Shqipërinë, Varhelyi viziton Tiranën të mërkurën

Të martën e ardhshme Shqipëria do të kthejë sytë nga Brukseli, sërish në pritje të një tjetër rekomandimi pozitiv për të nisur bisedime për...

Shqipëria duhet të distancohet nga Edi Rama

Shqipëria ka nevojë urgjente për një prerje. Askush nuk beson që Rama ka çka të japë më tepër në katër vjetët e ardhshëm. Madje...

Mbledhja e qeverisë së Shqipërisë dhe Kosovës, Lubonja: Takim farsë, alarmi i vërtetë është braktisja e vendit

Analisti Fatos Lubonja, i ftuar në rubrikën “Opinion” në “News 24”, duke folur për mbledhjen e përbashkët të qeverisë së Shqipërisë dhe Kosovës, deklaroi...

Latest news

Shpëtim Idrizi sqaron hedhjen e shishes ndaj eskortës së ministrit grek: Policia u soll në mënyrë agresive me ne (film)

Lideri i PDIU Shpëtim Idrizi, i ftuar në emisionin “Real Story” në “News 24” ka sqaruar incidentin e ndodhur sot, ku ai hodhi një...

Idrizi: Rama fliste ndryshe për Çështjen Çame, sot e ka hequr nga fjalori

Kryefjala e ditës së sotme e zhvillimeve të ditës ishte protesta e organizuar nga PDIU dhe shoqata Çamëria kundër vizitës së Ministrit të Jashtëm...

Italia regjistron 89 të vdekur nga COVID-19 në 24 orët e fundit, rreth 11 mijë raste të reja

Italia shënon sërish rritje të rasteve të reja me COVID-19. Në 24 orët e fundit janë infektuar 10.874 persona nga 144.737 tamponë të kryer. Në...

Tradhëtari/ Nuk tha një gjysëm fjale për Çamërinë dhe detin e shqiptarëve ia fali Greqisë

Gjatë konferencës me ministrin e Jashtëm grek, Nikos Dendias, Edi Rama nuk ka guxuar as ta përmendë Çështjen Çame. Nuk ka thënë një gjysëm...

Diktatura/ Policia dhunon protestuesit e PDIU-së dhe Çamërisë (galeria e fotove dëshmi)

Patriotët e PDIU-së, Shoqatës “Çamëria” dhe Vetëvendosjes janë dhunuar shtazërisht nga policia e Rilindjes. Ata nuk janë lejuar të ushtrojnë të drejtën e protestës paqësore,...
- Advertisement -