- Advertisement -

TAG

Shqiperia

Basha mesazh për zgjedhjet: Shqipëria meriton të kthehet në rrugën e duhur

Kreu i PD, Lulzim Basha ka dhënë mesazh për 25 prillin duke nxjerrë sloganin e fushatës. Përmes një postimi në Facebook, Basha thotë se Shqipëria...

Basha takim me përfaqësues të agjencive turistike: Ulja e taksave ndihmon biznesin

Lideri i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ditën e sotme ka zhvilluar takim me përfaqësues Agjencitë Turistike në Durrës. Basha tha se turizmi është një nga...

Basha: Më 25 prill Rama do të humbë dhe do të fitojë Shqipëria

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha, ka deklaruar se Shqipëria ka 8 vjet që është në baltë me Ramën. Me anë të një statusi në...

Nis mbledhja e Komitetit Teknik të Ekspertëve, ja çfarë pritet për një mbyllje të re

Komiteti Teknik i Eksperteve, i ngritur për situatën e pandemisë në vendin tonë, ka nisur një mbledhje urgjente këtë të mërkurë në ambientet e...

INSTAT: Nga Shqipëria janë larguar 600 mijë persona që nga 2011

Disa anketa dhe metodologji të zhvilluara nga INSTAT dhe organizata të ndryshme joqeveritare tregojnë për një përkeqësim të fenomenit të emigracionit në dekadën e...

Basha publikon videon: Shqipëria ka mbetur në vendnumëro me Edi Ramën, ne do të sjellim ndryshim

Kreu i PD, Lulzim Basha ka publikuar një video në Facebook, teksa thotë se Shqipëria ka mbetur vendnumëro me Ramën, ndërsa PD do të...

Tmerri vazhdon/ Konfirmohen 1 124 raste të reja me COVID-19, 14 humbje jete në 24 orë

Vijon rritja e numrit të të infektuarve me koronavirus. Në 24 orët e fundit, në vend janë regjistruar 1,124  raste të reja me COVID-19, nga...

Basha viziton familjen në Lundër: Qeveria jonë do të mendojë për njerëzit

Kreu i PD, Lulzim Basha ka vizituar një familje në Lundër të Tiranës që është në nevojë ekonomike për shkak se ka të ardhura...

The Economist: Shqipëria do të arrijë të vaksinojë 60-70% të popullsisë deri në fund të vitit 2022

Shqipëria pritet të vaksinojë 60-70% të popullsisë së rritur deri në fund të vitit 2022, sipas përllogaritjeve që bëri “Njësia e Inteligjentes e The...

Basha jep mesazhin: Në 25 prill, Shqipëria do të fitojë dhe Rama do të humbë!

Kreu i PD, Lulzim Basha ka nisur ditën e sotme me mesazhin që tashmë po bëhet "refren" i demokratëve për fushatën elektorale. "Në 25 Prill,...

Latest news

Plas sherri për vendin e parkimit, i riu acarohet keq dhe qëllon në ajër

U konfliktuan për vendin e parkimit, kapet dhe shoqërohet nga Policia, 18-vjeçari që qëlloi në ajër me një armë të dyshuar zhurmuese. Policia e Kukësit,...

Goditi djalin me thikë, arrestohet 63-vjeçari në Tiranë

Një 63-vjeçar ka rënë në prangat e policisë së Tiranës, pasi ka goditur me thikë djalin e  tij. Ngjarja ka ndodhur ditën e djeshme pas...

“Monstra” në Shkup/ PDIU: E drejta për protestë është thelbësore në demokraci

Partia Drejtësi Integrim dhe Unitet ka reaguar për protestën kundër vendimit për rastin “Monstra” në Shkup. Përmes një reagimi, PDIU shprehet se e drejta për tubim...

Kim Mehmeti: Shqipëria duhet të dëshmojë atë që tregoi Kosova: regjimet i rrëzon vetëdija, jo pandemia!

Në komentin e tij të përjavshëm në Syri Tv, analisti Kim Mehmeti tha ndër të tjera se Shqipëria duhet të dëshmojë atë që tregoi...

Kalo: Mos bini në grackën e tollovitjeve që “politiqenët” ju ofrojnë përditë

Mjeku i njohur infeksionist, Tritan Kalo ka reaguar përmes një postimi në Facebook lidhur me situatën e krijuar. Kalo këshillon qytetarët të mos bien në...
- Advertisement -