- Advertisement -

TAG

Shqiperia

Vijon përhapja në institucionet arsimore, rastet e reja me Covid-19 në Berat

Situata e koronavirusit në vend, vijon të jetë shqetësuese. Rekord shifrash u raportuan ditën e sotme nga Ministria e Shëndetësisë, me 1007 të infektuar...

Ministria raporton shifra të frikshme të Covid-19: Numër i lartë i rasteve pozitive, 5 persona humbin jetën

Ministria e Shëndetësisë: 3856 testime, 455 të shëruar, 942 raste të reja dhe 5 humbje jete në 24 orët e fundit Ministria e Shëndetësisë dhe...

Raporti i ILO: “Dembelizmi“ i lartë i të rinjve në Shqipëri kërkon adresim urgjent

Shqipëria i ka përmirësuar treguesit e punësimit si raport me veten ashtu edhe me Rajonin në këto tre dekada të tranzicionit, mirëpo vendi duhet...

Rama: Shqipëria dhe Serbia të vetmet vende në rajon që kanë nisur vaksinimin

Pas marrjes së dozës së dytë të vaksinës, kryeministri Edi Rama deklaroi se Shqipëria dhe Serbia janë dy vendet e vetme që kanë nisur...

Ministria nxjerr shifrat: Ulen testimet, por infektimet mbeten të larta, shumë viktima në 24 orët e fundit nga COVID-19

Ministria e Shëndetësisë bën me dije situatën e COVID-19 në 24 orët e fundit në vendin tonë. Janë kryer 2960 testime dhe kanë rezultuar pozitivë...

Ministria publikon shifrat: Mbi 800 raste të reja në 24 orët e fundit, 11 persona humbin jetën për shkak të COVID-19

Janë shënuar shifra të larta në 24 orët e fundit në vendin tonë, pasi 876 persona kanë rezultuar pozitivë në testin e koronavirusit. Ndërkohë 11...

896 raste të reja dhe 8 humbje jete nga COVID në 24 orët e fundit në Shqipëri

Në 24 orët e fundit është regjistruar një ulje e lehtë e numrit të viktimave për shkak të COVID, 8 në total nga 11...

15 qytetarë janë shtruar në 24 orët e fundit tek Infektivi, pacienti i shëruar falenderon mjekët

Pavarësisht se nga data 15 janari urgjencat e Tiranës por edhe ato të rretheve referohen tek “Shefqet Ndroqi”, kjo e enjte në spitalin Infektiv...

Transparency International: Shqipëria, asnjë hap para në luftën kundër korrupsionit

Viti 2020 solli një tablo të zymtë përsa i takon korrupsionit në botë, ku shumica e vendeve ka bërë pak ose aspak përparim në...

879 raste të reja dhe 8 humbje jete nga COVID në 24 orët e fundit në Shqipëri

Në 24 orët e fundit në vendin tonë janë konfirmuar 879 raste të reja me COVID nga 3605 testime të kryera në total. Ndërkohë...

Latest news

70 vjetori i vrasjes pa gjyq të 22 intelektualëve, Basha: Kujtesë që të mbrojmë rrugën tonë evropiane

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha ka përkujtuar ditën e sotme, 70-vjetorin e vrasjes pa gjyq të 22 intelektualëve nga diktatura. Në një postim në...

U qëllua me armë në Athinë, shqiptari lëvizte me antiplumb e lëndë narkotike me vete

Mediat në Greqi raportojnë detaje të reja rreth shqiptarit që u qëllua mbrëmjen e së premtes me armë zjarri në Athinë . Sipas raportimeve, shqiptari...

Plas sherri për vendin e parkimit, i riu acarohet keq dhe qëllon në ajër

U konfliktuan për vendin e parkimit, kapet dhe shoqërohet nga Policia, 18-vjeçari që qëlloi në ajër me një armë të dyshuar zhurmuese. Policia e Kukësit,...

Goditi djalin me thikë, arrestohet 63-vjeçari në Tiranë

Një 63-vjeçar ka rënë në prangat e policisë së Tiranës, pasi ka goditur me thikë djalin e  tij. Ngjarja ka ndodhur ditën e djeshme pas...

“Monstra” në Shkup/ PDIU: E drejta për protestë është thelbësore në demokraci

Partia Drejtësi Integrim dhe Unitet ka reaguar për protestën kundër vendimit për rastin “Monstra” në Shkup. Përmes një reagimi, PDIU shprehet se e drejta për tubim...
- Advertisement -