- Advertisement -

TAG

Mali i Zi

Hiqet sigurimi kufitar, nënshkruhet marrëveshja mes Kosovës e Malit të Zi

Kosova dhe Mali i Zi kanë nënshkruar sot marrëveshjen për heqjen e sigurimit kufitar mes dy vendeve. Drejtori i Byrosë Kosovare të Sigurimeve, Sami Mazreku,...

Mali i Zi dhuron vaksina antiCOVID-19 për Forcën e Sigurisë së Kosovës

Ministri i Mbrojtjes, së Kosovës Armend Mehaj ka bërë të ditur se ka pranuar donacion me vaksina antiCOVID-19 nga Ministria e Mbrojtjes së Malit...

Nuk e lejojnë të kalojë në Ulqin, Emina Çunmulaj reagon e revoltuar dhe i bën thirrje të gjithë shqiptarëve

Emina Çunmulaj dhe familja e saj kanë nisur pushimet verore me jaht, me të cilin udhëtojnë në vende të ndryshme bregdetare në Mal të...

Dritan Abazoviç vizitë zyrtare në Beograd

Zëvendëskryeministri i Malit të Zi, Dritan Abazoviç pritet të zhvillojë një vizitë zyrtare në Beograd në qershor. Abazoviq ishte i ftuar në një emision televiziv...

Shqiptari që po shkund Malin e Zi, Abazoviç: Nuk kam frikë nga kërcënimet e mafies

Zëvendëskryeministri shqiptar në Malin e Zi, Dritan Abazoviç u shpreh në një intervistë për mediat se nuk ka frikë nga kërcënimet e mafies. “Unë mund...

Mali i Zi merr dozat e para të vaksinës Pfizer/BioNTech

Këtë të martë në Malin e Zi kanë mbërritur dhe dozat e para të vaksinës Pfizer/BioNTech. Sot në vendin fqinj ka mbërritur kontigjeni i...

Koronavirusi në Ballkanin Perëndimor: Dallime të mëdha në fushatat e vaksinimit

Ka mungesë vaksinash, sistemet shëndetësore që lëngojnë janë të mbingarkuara, të dhënat ekonomike janë të këqija për shkak të papunësisë së lartë. Sipas Institutit...

Mali i Zi: Mohimi i gjenocidit rrezikon qeverinë e reformuar

Ministri malazez i Drejtësisë, Vladimir Leposaviq mohon gjenocidin në Srebrenica të Bosnjës. Kjo mund të shkaktojë shpërbërjen e qeverisë të krijuar vjeshtën e kaluar...

Shifra të larta të infektuarish me Covid, humbin jetën 9 persona

Gjatë 24 orëve të fundit në Malin e Zi nga 1 435 testime kanë rezultuar pozitiv me Covid 426 raste të reja dhe kanë humbur...

Mali i Zi në kërkim të naftës, nis eksplorimi në Adriatik

Qytetarë të Ulqinit, por edhe të gjithë bregdetit malazez, janë të zemëruar për shkak të paralajmërimit se konsorciumi italo-rus “Eni-Novatek”, më 25 mars, do...

Latest news

Arrestohen 2 persona për kultivim kanabisi, procedohet kryetari i fshatit Çorrotat në Berat

Dy persona kanë rënë në pranga për kultivim të bimëve narkotike. Në pranga kanë rënë A.P., 41 vjeç dhe D.H., 36 vjeç, të dy banues...

Gjendet trupi i 13-vjeçares që u mbyt në lumin Buna

Prej katër ditësh në kërkim është gjendur trupi i 13-vjeçares që humbi jetën në lumin Buna. Ngjarja ndodhi në afërsi të fshatit Oblikë të njësisë...

Thyen orën policore dhe lejuan muzikën, gjobiten 3 biznesmenë në Durrës

Policia vijon monitorimin e lokaleve që organizojnë aktivitete me muzikë jashtë orarit të përcaktuar për mbyllje në kundërshtim me masat anti-Covid. Uniformat blu bëjnë me dije se...

Pas trafikut të rënduar, 5 makina përfshihen në aksident në Lezhë

Një aksident është regjistruar ditën e sotme në Lezhë. Pesë makina janë përplasur njëra pas tjetrës, ndërsa nuk dihet nëse ka të lënduar. Kujtojmë se ditën...

2 shtete futen në listën e zezë të Zvicrës, zbuloni nëse bën pjesë Shqipëria dhe Kosova

Qeveria federale ka publikuar sot një listë të re e cila tregon se cilat shtete konsiderohen vende me rrezik për Zvicrën. Me këtë rast...
- Advertisement -