- Advertisement -

TAG

Mali i Zi

Pamje të rralla / Rrethimi Shkodrës nga Mali i Zi tetor 1912 (film)

Në vitin 1912 filloi Lufta e Parë Ballkanike. Mali i Zi filloi rrethimin e Shkodrës, pamje të rralla filmike tregojnë kronologjinë e ngjarjeve që...

Epidemiologu malazez: Jemi si Italia në fillim të pandemisë, virusi ka depërtuar edhe nëpër azile

Mjeku Dragan Lausevic nga Instituti i Shëndetit Publik, deklaroi se intensiteti aktual i transmetimit të coronavirusit në Mal të Zi është më i lartë...

Rritja e numrit të rasteve me Covid, Mal i Zi shtrëngon masat kufizuese

Për shkak të rritjes së numrit të rasteve të reja me Covid, Mali i Zi ka vendosur masa shtesë kufizuese në disa qytete, duke...

Fituesit e zgjedhjeve në Mal të Zi: Nuk do ta tërheqim njohjen e Kosovës

Liderët e tri subjekteve politike të koalicionit opozitar, të cilat e kanë fituar shumicën në zgjedhjet parlamentare në Mal të Zi, të mbajtura më...

Dritan Abazoviç i prerë: Njohja e Kosovës nga Mali i Zi çështje e mbyllur, e kundërshtoj nëse do jetë në rend dite

Kreu i koalicionit “Bardhë e Zi”, Dritan Abazoviç deklaroi se do të jetë kundër, nëse në rend dite të qeverisë së ardhshme malazeze vihet...

DW: Një Mal i Zi tepër i madh apo një Serbi shumë e vogël?

Megjithë humbjet e socialdemokratëve, Gjukanoviçi mund të përfshihet në një sistem të ri më të hapur, por jo më pak të korruptuar. Vend mes Lindjes...

Mali i Zi, e paqartë se cila parti mund ta formojë qeverinë

Në Mal të Zi rezultatet paraprake të KQZ-së tregojnë për një rezultat të ngushtë mes dy forcave politike që zhvilluan një fushatë të ashpër...

DW: Mali i Zi, në zgjedhje nën hijen e dy blloqeve që ndajnë dy botë

Të dielën (30.08) në Mal të Zi zhvillohen zgjedhjet parlamentare. Partia Demokratike e Socialistëve (DPS) e presidentit Milo Gjukanoviç synon fitoren e njëmbëdhjetë pas 30...

Do kujtohesh si tradhëtari më i madh i kombit

Nga Mesila Doda Ndodhi edhe kjo... kryeministri shqiptar bën thirrje serbisht që të votohet Gjukanoviç, ndërsa partitë shqiptare janë bashkuar në “Koha është tani” dhe...

Gjukanoviç në “fije të perit”, Rama u drejtohet malazezëve serbisht: Vota kundër tij ju çon pas (film)

Milo Gjukanoviç rrezikon seriozisht të humbasë zgjedhjet e 30 gushtit në Malin e Zi dhe në pushtet mund të vijnë partitë malazeze që janë...

Latest news

“Ky është një urdhër i…”, Angela Merkel zbulon arsyen pse nuk e ka bërë ende vaksinën

Kancelarja gjermane Angela Merkel thotë se nuk e ka marrë ende vaksinën e koronavirusit. Gjatë një interviste për një gazetë gjermane, kancelarja thekson: “Unë jam 66...

Aksident në aksin Tiranë-Durrës, përplasen dy automjete, të plagosurit dërgohen në spital

Një aksident automobilistik ka ndodhur rreth orës 16:45 në një nga rrugët dytësore të autostradës Tiranë-Durrës, ku si pasojë e përpasjes së dy automjeteve...

U bashkua me ISIS kur ishte adoleshtente, shteti europian nuk e fal 21 vjeçaren, humbet nënshtetësinë

Shamima Begum, e cila u largua nga Britania si një nxënëse për t’u bashkuar me Shtetin Islamik në Siri, nuk ka arritur të rimarrë...

Shifër e frikshme vdekjesh Covid në vend, kurba e infektimeve vijon në nivele alarmante

Gjatë 24-orëve të fundit në vend kanë ndërruar jetë si pasojë e koronavirusit 20 persona, si dhe janë regjistruar 916 raste të reja nga...

“Sypërmysi i Bashkisë”, gazetarja i përvishet lali Erit: Qyteti i marrë peng nga oligarkët e tu!

Gazetarja e njohur shqiptare Alba Kepi nëpërmjet një postimi në rrjetet sociale ka shigjetuar kreun e Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj. Në shkrimin e saj...
- Advertisement -