- Advertisement -

TAG

Mali i Zi

Basha: Bashkëkombas të Malit të Zi, votoni listat shqiptare!

Pas publikimit të videos ku kryeministri Rama ka treguar mbështetjen e tij për Milo Gjukanovic në zgjedhjet parlamentare në Malin e Zi, ka reaguar...

Hoti dhe Vuçiç takim virtual në Samitin e Ballkanit Perëndimor

Këshilli Atlantik ashtu siç ishte vendosur do të mbajë sot një samit virtual me liderët e shteteve të Ballkanit. Në këtë samit do të jenë...

Nga sot ky shtet europian lehtëson masat e udhëtimit për shqiptarët, ja kushti që duhet të plotësoni

Qeveria bullgare do të lejojë turistët nga Shqipëria, Kosova, Serbia, Maqedonia e Veriut, Bosnja, Mali i Zi, Moldavia, Izraeli dhe Kuvajti që të vizitojnë...

BE vendosi të mos hapë kufijtë/ DW: Tri elementet që e penalizuan Shqipërinë

Komisioni Evropian vendosi që të mos hapë kufijtë me katër vende të Ballkanit Perëndimor, ndonëse rekomandimet e mëparshme ishin pozitive. Serbia dhe Mali i...

Mali i Zi mbyll kufijtë tokësorë me Shqipërinë

Mali i Zi mbyll kufirin me Shqipërinë si shkak i përhapjes së rasteve të reja me koronavirus. Ministria për Evropën dhe Punët e Jashtme njofton...

Uragan në Shkodër? NASA publikon foton dhe bën xhiron e rrjetit

Disa nga fotografitë e shkrepura të bëra publike nga NASA duket se në liqenin e Shkodrës, që Shqipëria ndan me Malin e Zi po...

Mali i Zi rihap kufijtë me disa shtete në fillim të qershorit

Vendet e para me të cilat Mali i Zi do t’i rihapë kufijtë në fillim të qershorit, janë: Kroacia, Sllovenia, Austria, Gjermania, Polonia, Republika...

Mali i Zi hap plazhet dhe transportin publik

Mali i Zi bëhet vendi i parë në rajon që nis një hapje më të madhe në krahasim me fqinjët e saj. Ditën e sotme...

Edi Rama kryeministri më i dështuar i historisë së europës për integrimin e vendit të tij në BE!

Nga Aleksandër Biberaj EDI RAMA KRYEMINISTRI MË I DËSHTUAR I HISTORISË SË EUROPËS PËR INTEGRIMIN E VENDIT TË TIJ NË BE! RAST UNIKAL NË HISTORINË E...

Zëri i Amerikës: BE-ja sërish shpreh përkushtimin për “ardhmërinë evropiane të Ballkanit Perëndimor”

Udhëheqësit e 27 vendeve anëtare të Bashkimit Evropian ritheksuan të mërkurën përkushtimin për ardhmërinë e evropiane të vendeve të rajonit të Ballkanit Perëndimor, por...

Latest news

Trajleri përplaset me dy makina në Rrugën e Kombit, 1 i vdekur

Një aksident me vdekje ka ndodhur mbrëmjen e sotme në “Rrugën e Kombit”, në afersi të qytetit të Rreshenit. Gazetari Gjergji Figuri raporton në aksident...

“Ky është një urdhër i…”, Angela Merkel zbulon arsyen pse nuk e ka bërë ende vaksinën

Kancelarja gjermane Angela Merkel thotë se nuk e ka marrë ende vaksinën e koronavirusit. Gjatë një interviste për një gazetë gjermane, kancelarja thekson: “Unë jam 66...

Aksident në aksin Tiranë-Durrës, përplasen dy automjete, të plagosurit dërgohen në spital

Një aksident automobilistik ka ndodhur rreth orës 16:45 në një nga rrugët dytësore të autostradës Tiranë-Durrës, ku si pasojë e përpasjes së dy automjeteve...

U bashkua me ISIS kur ishte adoleshtente, shteti europian nuk e fal 21 vjeçaren, humbet nënshtetësinë

Shamima Begum, e cila u largua nga Britania si një nxënëse për t’u bashkuar me Shtetin Islamik në Siri, nuk ka arritur të rimarrë...

Shifër e frikshme vdekjesh Covid në vend, kurba e infektimeve vijon në nivele alarmante

Gjatë 24-orëve të fundit në vend kanë ndërruar jetë si pasojë e koronavirusit 20 persona, si dhe janë regjistruar 916 raste të reja nga...
- Advertisement -