Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Mbërrin në Tiranë Palmer/ Të martën takim me Kryemadhin, Bashën dhe presidentin Meta

Nga Ejona 0

Ka mbërritur sot në Tiranë Zv.ndihmës sekretari amerikan i shtetit, Mathew Palmer.

Mathew Palmer nisi axhendën e takimeve në kryeministri me kreun e qeverisë Edi Rama sot rreth orës 15:45.

Mësohet se pjesë e axhendës së z.Palmer janë edhe takimet e të martës me kryetaren e LSI-së, Monika Kryemadhi, kreun e opozitës Lulzim Basha ndërsa rreth orës 17:30 zyrtari amerikan do të pritet në Presidencë nga kreu i shtetit, Ilir Meta.

Pas takimeve me zyrtarët e lartë, mësohet se Matthew Palmer do të ketë një takim edhe me një grup gazetarësh shqiptarë.

Palmer vjen në Shqipëri në një periudhë krize politike, ku nga njëra anë opozita e bashkuar ka djegur mandatet ndërsa ka paralajmëruar edhe protesta të vazhdueshme në vend, ndërsa mazhoranca po përgatitet për zgjedhje.

 

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej