- Advertisement -

TAG

President

Kostituohet KED, zhvillohet mbledhja e parë në Gjykatën e Lartë: Kush janë anëtarët që u zgjodhën nga Presidenti me short

KED ka zhvilluar sot mbledhjen e parë për vitin 2021 në Gjykatën e Lartë, ku u diskutua për vendet vakante në Gjykatën e Lartë....

Hillary Clinton i bën thirrje Donald Trump: Mos bëj gafë të fillosh luftë me Iranin në ditët e fundit të detyrës si President

Hillary Clinton i ka bërë thirrje presidentit të SHBA-së Donald Trump që të mos nisë një luftë me Iranin përpara largimit të tij nga...

Fitorja e Biden s’ka më dyshime/ Donald Trump premton: Nëse nuk arrij ta mbaj Presidencën tani, atëherë…

Presidenti Donald Trump u zotua se do të rikthehet në Shtëpinë e Bardhë brenda 4 vitesh nëse nuk arrin të mbajë Presidencën tani, me...

Trump pranon humbjen: Biden fitoi me zgjedhje të “vjedhura”

Presidenti Trump për herë të parë këtë të Dielë, sinjalizoi se Joe Biden "fitoi" zgjedhjet presidenciale të vitit 2020 në mënyrë të "manipuluar". "Ai fitoi...

Zbulohet rroga, sa do të paguhet Joe Biden si President i SHBA?

Joe Biden është Presidenti i ri i SHBA-së, pasi mposhti Donald Trump, edhe pse ky i fundit nuk e pranon humbjen. Por për shumë njerëz...

Biden i bindur për fitoren ndaj Trump, bën premtimin e parë si President

I bindur në fitore, kandidati Joe Biden bëri sot një premtim për ditën e tij të parë të punës në Shtëpinë e Bardhë. Kandidati demokrat...

“Basha kryeministër, Rama president”, mblidhet të hënën komisioni për shkarkimin e Metës

Vijon puna e Komisionit parlamentar për shkarkimin e presidentit Ilir Meta, mbledha e radhës do të mbahet dotën e hënë në orën 14:00. Mbledhja vjen...

Urimi i presidentit Meta për Krishtlindje: Rikthimi i shpresës dhe normalitetit tek familjet e prekura nga tërmeti

Presidenti i vendit Ilir Meta uron të gjithë shqiptarët për ditën e Bekuar të lindjes së Krishtit. Në një postim në rrjete sociale, Meta shpreh...

Meta inspekton nga afër forcat e shpëtimit në Durrës: Shpallja e “gjendjes së jashtëzakonshme” një hap pozitiv

Presidenti i vendit Ilir Meta vlerësoi pozitivisht vendimin e qeverisë për shpalljen e ''gjendjes së jashtëzakonshme'' në Tiranë e Durrës si pasojë e dëmeve...

Presidenti Meta: Vdekja e liderit të ISIS lajm i mirë. Mbështes plotësisht deklaratën e Trump

Presidenti i Republikës Ilir Meta shprehet se ndarja nga jeta e Al Bagdad është një lajm shumë i mirë për Shqipërinë. Në një mesazh në...

Latest news

Vrasja e Behar Sofias, Hoxha: Ka pasur lidhje të forta me Policinë

Në emisionin “Opinion” është diskutuar në lidhje me vrasjen e 66-vjeçarit Behar Sofia, i cili u qëllua me armë zjarri mëngjesin e sotëm në...

Udhëtonin në makinë me persona që nuk kanë lidhje familjare, policia gjobit 136 qytetarë

Në 24 orët e fundit në vendin tonë janë gjobitur 136 persona të cilët udhëtonin me makinë me individë me të cilët nuk kishin...

Basha: 25 prilli është ditë ndryshimi, do të mundim virusin politik

Kreu i Partisë Demokratike Lulzim Basha gjatë një takimi me mjekë dhe ekspertë të shëndetësisë në selinë blu ngriti shqetësimin për situatën e pandemisë...

“Thirrjet për qeverinë në vesh të shurdhër”, Mjeku Dasho ashpërson tonet: Përgjegjësit e kësaj katastrofe duhen ndëshkuar

Mjeku Erion Dasho ka deklaruar ditën e sotme se personat përgjegjës për mijëra vdekje shtesë nga Covid-19 duhet të ndëshkohen. Duke folur në takimin që...

Koalicioni ‘Aleanca për ndryshim’/ Basha: Sot siguruam fitoren e Shqipërisë

Nga Lulzim Basha Për 8 vjet Rama e ka lënë Shqipërinë vendnumëro dhe ka dështuar në çdo drejtim. Vende si yni ndërkaq kanë qenë shumë më...
- Advertisement -