- Advertisement -

TAG

Mathew Palmer

Anëtarësimi në BE dhe Reforma në Drejtësi/ Presidenti Meta takohet me Matthew Palmer në SHBA

Presidenti Ilir Meta ka pritur sot në një takim në Ambasadën e Shqipërisë në Uashington, të dërguarin special të SHBA për Ballkanin Perëndimor Matthew...

Palmer: Dialog mes palëve për reformën zgjedhore sipas OSBE/ODHIR. Zgjedhjet e lira sjellin normalitetin

I dërguari i posaçëm i Departamentit amerikan të Shtetit për Ballkanin Perëndimor, Mathew Palmer ka deklaruar se do na pëlqente të shihnim një dialog...

Palmer: Ndërkombëtarët përkrahin opozitën për të negociuar për reformën zgjedhore

I dërguari i SHBA-së për Ballkanin, Mathew Palmer në një bashkëbisedim me gazetarët në Prishtinë ku ndodhet për një vizitë zyrtare jep një mesazh...

SHBA kushtëzon Shqipërinë: Zgjedhjet e ardhshme, mbi bazën e Reformës Zgjedhore

Mathew Palmer, i dërguar i posaçëm i Shteteve të Bashkuara për Ballkanin Perëndimor i tha Zërit të Amerikës se administrata amerikane mbetet e angazhuar...

Raport për një palë zgjedhje të paligjshme

Nga Andi Bejtja Ndoshta për herë të parë në historinë e saj si organizatë, OSBE-ODIHR, është detyruar të mbajë një raport unik: raport për zgjedhje që edhe...

Palmer: Synimi im është rifillimi sa më i shpejtë i bisedimeve Kosovë-Serbi

Përfaqësuesi i Posaçëm amerikan për Ballkanin Perëndimor, Mathew Palmer, i cili po merr pjesë në punimet e Forumit Strategjik të Bledit në Slloveni, ka...

Palmer për Zërin e Amerikës: Krijimi i qeverisë, sfida e tanishme për Kosovën

Në një intervistë për Zërin e Amerikës, Matthew Palmer, Zëvendës Ndihmës Sekretar i Shtetit për çështjet e Evropës dhe Euroazisë tha se sfida e...

Palmer për Zërin e Amerikës: Ne nuk po mbështesim kryeministrin Rama

Në një intervistë për Zërin e Amerikës, Matthew Palmer, Zëvendësndihmës Sekretar i Shtetit për Çështjet e Evropës dhe Euroazisë, tha se nëse zgjedhjet duhet...

Mathew Palmer: Nëse Gjykata Kushtetuese vendos, zgjedhjet mund të përsëriten

Në prag të zgjedhjeve të kontenstuara vendore në Shqipëri, për të cilat qeveria njeh si datë 30 qershorin, ndërsa opozita nuk e njeh dhe...

Në zgjedhjet e të dielës mbi 50% e kandidateve të PS’së garojnë pa kundërkandidat

Nga Berat Buzhala Fatkeqësi e madhe, Eksponentët e Partisë Socialiste e kanë shumë me rëndësi që këto ditë me u vra dikush në Shqipëri, në mënyrë...

Latest news

Vetingu i politikanëve, Manjani: Seksi për popullin, por një spekulim i madh

Ish-ministri i Drejtësisë Ylli Manjani komentoi në studion e “Opinion” nismën e Partisë Demokratike për vetting në politikë. Manjani tha ndër të tjera se...

Burri i ambasadores së Shqipërisë në BE me firmë MIKROKREDISH, ja si Elton Janina jep borxhe nga një apartament në ISH-BLLOK me mikrobankën qindra...

Ambasadorja e Shqipërisë në Bashkimin Europian prej 2014-ës është Suela Janina. Diplomate me 20 vite karrierë ka menduar që shqiptarëve përveç negociatave për hyrjen...

Mejdini: Vetëm BE ka investuar 42 mln euro për vetingun

Teksa PD ka propozuar vettingun e politikanve, gazetarja Fatjona Mejdini tha se ky proes është i kushtueshëm. Ne studion e "Opinion" ajo tha se për...

Bardhi: Drejtësia ka të dhëna për politikanë që rrinë gjithë ditën në telefon me kriminela

Sekretari i Përgjithshëm i Partisë Demokratike, Gazment Bardhi, ka bërë një deklaratë të fortë mbrëmjen e sotme në emisionin “Opinion”.  Bardhi tha se organet...

Racakolli: Studentët e kulturuar do i bindim të vaksinohen

Zv/ministrja e Shëndetësisë Mira Rakacolli e ftuar në Radarin Informativ deklaroi se procesi i vaksinimit në radhët e studentëve është i domosdoshëm. Rakacolli tha se...
- Advertisement -