Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Kërkoi “kokën” e Ballës, Basha niset me “urgjencë” drejt Brukselit

Nga 27.al 0

Kreu i PD-së, Lulzim Basha menjëherë pas kërkesës drejtuar prokurorisë për heqjen e imunitetit për kreun e Grupit Parlamentar të PS-së, Taulant Balla dhe arrestimin e Drejtorit të Përgjithshëm të Policisë së Shtetit, Ardi Veliu dhe vartësit të tij në policinë e Fierit, është nisur për në Bruksel.

Mësohet se Basha do të takohet me liderë  të partive të djathta europiane, ndërsa në fokus të agjendës së tij do jetë situata poltike dhe denoncimi i lidhjeve që qeveria ka me krimin e organizuar.

Kërkoi ‘kokën’ e Ballës, Basha niset me ‘urgjencë’ drejt Brukselit

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej