- Advertisement -

TAG

Taulant Balla

Shfryhet propaganda rilindase/ Komisioneri Oliver Varhelyi e pranon: Kodi Zgjedhor mund të sjellë ndarjen e Shqipërisë nga Maqedonia

Gjatë konferencës së sotme për shtyp për raportin e zgjerimit, komisioneri Oliver Varhelyi ka thënë se uron që zhvillimet e djeshme politike në Shqipëri...

Gazetari: Ka përgjime që Taulant Balla mori 3 milionë euro nga bandat (film)

Dje, në mëngjes u ekzekutua vëllai i Talo Çelos, një personazh i shumëkërkuar. Gazetari Basir Çollaku ka hedhur akuza të forta ndaj numrit dy të...

Më 11 shtator mblidhet Asambleja e Rilindjes. A do të shkarkohet Sandër Lleshaj? Ja çfarë ka zbuluar televizioni pranë qeverisë

Më 11 shtator, të premten mblidhet Asambleja Kombëtare e Partisë Socialiste, ku do të merren vendimet politike për fushatën elektorale, lidhur me zgjedhjet e...

Vokshi: 10 milionë euro për mikun trafikant të Ballës, SPAK të hetojë skemën

Ish-deputetja e PD, Albana Vokshi, pretendon se gjatë punimeve për rrugën Tiranë-Elbasan, përmes një skeme të kundërlijgshme, një person i cili nuk lejohet të...

Kallomi…

Zëdhënësi i Presidentit të Republikës, Tedi Blushi e ka vënë në lojë peshkatarin Balla, ose si e thërret ndryshe Tao Taon. Mesazhi i Tedi Blushit...

Maqedonia e Veriut siguron vaksinën e COVID-19. Do të jetë falas për qytetarët. Shqipëria ka hallin e krizës në Bjellorusi

Maqedonia e Veriut ka arritur që të sigurojë vaksinën duke e përfituar nëpërmjet Polonisë që është një vend i Bashkimit Europian. Ministri i Shëndetësisë, Venko...

Zbulohet skandali, Taulant Balla fshehu pasurinë në 2003

Taulant Balla hyri në politikën shqiptarë në vitin 2003 ku sapo kishte mbaruar studimet në Rumani, u katapultua menjëherë në oborrin e ish-kryeministrit Fatos...

Arta Dade: Në PS çështjet e gruas i dominoi bashkëshortja e Ramës. Me Taulant Ballën nuk ka shpresë ajo parti të bëhet (film)

"Pikë së pari, sot për sot, dhe pas Kongresit nuk ka ndodhur asgjë. Si në parti, si në qeveri vendimet i merr vetëm një...

Debati për Teatrin Kombëtar, reagon Bardhi: Iu tregoj me pamje arsyen e shembje

Sekretari i Përgjithshëm i Partisë Demokratike, Gazmend Bardhi ka reaguar në lidhje me shembjen e teatrit kombëtar mëngjesin e sotëm. Përmes një status në rrjetin...

Balla: Ndëshkohen me burg përsëritësit e shkeljes së rregullave të karantinës

Shefi i Grupit Parlamentar të PS, Taulant Balla tha se do ndëshkohen me burg ata persona që janë përsëritës të shkeljes së rregullave të...

Latest news

Basha: Në 24 orë kam parë sa i kolapsuar është sistemi shëndetësor

Kryedemokrati Lulzim Basha u shpreh sot se në 24 orët e fundit e ka parë nga afër se sa i kolapsuar është sistemi shëndetësor,...

Ish-deputeti i PD: Fieri pa tamponë, ja realiteti që Rama dhe Manastirliu duan ta fshehin

Ish-deputeti demokrat, Luan Baçi, denoncoi nga Fieri mungesën e tamponëve dhe të mjekimit për pacientët e infektuar me koronavirus. Ish-deputei konfirmoi se gjendja në Fier...

Vala e dytë e Covid-19/ Shifra dhe fakte, çfarë po ndodh në të gjithë Europën

Bllokimet, ora policore dhe  kufizimet rajonale po vendosen në të gjithë Europën për të luftuar një rritje të rasteve të koronavirusit,raporton euronews. Çfarë po ndodh...

Shtimi i rasteve me Covid-19, Mitsotakis njofton masat e reja në Greqi

Kryeministri i Greqisë Kyriakos Mitsotakis ka njoftuar këtë paraditet masat e reja të pandemisë në vend. Në një konferencë për shtyp, kreu i qeverisë ka...

Grevistet në Ballsh: T’i çojmë njëherë bukë fëmijëve, pastaj negociojmë

Vijon në ditën e 17 greva e urisë e grave naftëtare në Ballsh, të cilat shprehen të vendosura për të mos u tërhequr, pavarësisht...
- Advertisement -