- Advertisement -

TAG

Taulant Balla

Kuvendi mblidhet në seancë plenare në 16 prill

Pas një ndërprerje për shkak të rrezikut nga COVID-19, Kuvendi i Shqipërisë do të mblidhet më 16 prill në një seancë plenare. Mësohet se seanca...

“PD të përgjysmojë pagat”/ Bardhi ndaj Taulant Ballës: Jepni taksën e korrupsionit që keni marrë këto 7 vite

Gazment Bardhi, Sekretari i Përgjithshëm i Partisë Demokratike në një intervistë të dhënë i ka kthyer përgjigje Taulant Ballës, i cili një ditë më...

Koronavirusi/ Anulohet seanca plenare, Balla: Të respektohen masat e rrepta të MSH

Edhe punimet e Kuvendit pezullohen, në kuadër të masave për koronavirusin. Lajmi bëhet i ditur nga Kreu i Grupit Parlamentar të Partisë Socialiste, Taulant Balla,...

Akuza të rënda ndaj Bashës dhe Berishës/ Balla: Synojnë të demoralizojnë ekipet e mjekëve

Taulant Balla ka reaguar ashpër ndaj kreeut të PD-së, Lulzim Bashës dhe ish-kryeministrit, Sali Berisha. Balla shkruan se Basha dhe Berisha përmes qëndrimeve të tyra...

PD i përgjigjet Ballës: Nëse do kishte drejtësi të pavarur do ishe në burg

Partia Demokratike i është përgjigjur deklaratave të bëra sot nga sekretari i përgjithshëm i PS, Taulant Balla në ditën e dytë të kongresit të...

Presidenca i përgjigjet Ballës: Fakte të reja do dalin, ti ke kohë deri në 2 mars të marrësh kthesën e radhës

Zëdhënësi i Presidentit Ilir Meta, Tedi Blushi, i është përgjigjur kreut të Grupit Parlamentar të PS, Taulant Balla, i cili tha se Meta po...

Balla me delegacionin e BE: PS kërkon zgjedhje të parakohshme

Kreu i grupit parlamentar të Partisë Socialiste, Taulant Balla pasditen e kësaj të marte është takuar me përfaqësuesit e delegacionit  të larte të BE. Numri...

Reagon PD ndaj avokatit të Edmond Begos: Taulant Balla mos të fshihet, si po i pastron ai 60 milionë euro?!

Ish-deputeti i Partisë Demokratike, Endri Hasa, ka folur në lidhje me deklaratat e avokatit të Edmond Begos, Ardian Leka i cili i quajti ‘flluska...

Paketa antishpifje në Venecia, mazhoranca tërhiqet nga votimi në Kuvend

Komisioni i Venecias ka vendosur që të shqyrtojë Paketën Antishpifje, ndërsa Kuvendi është tërhequr sot nga votimi projektligjin për mediat audiovizive. Nga foltorja e Kuvendit,...

Latest news

Shkarkimi i Prelës, reagon Salianji: Shpëtoi kriminelë e trafikantë, si duhej as dreqit

Ish-deputeti i Partisë Demokratike, Ervin Salianji ka reaguar në lidhje me shkarkimin nga detyra të prokurores Donika Prela, ish-drejtuese e Krimeve të Rënda. Përmes një...

EULEX-i arreston kreun e organizatës së veteranëve të luftës në Kosovë

Kreu i OVL-UCK-së, Hysni Gucati është arrestuar nga EULEX-i. Kështu ka deklaruar për Gazetën Express nënkryetari i veteranëve, Nasim Haradinaj. Gjithashtu Haradinaj ka bërë të ditur...

SHASH jep çmimin “Mjeshtër në Arkitekturë” , Emin Rizës, Aleksandër Meksit dhe Pirro Thomos

Të nderuar kolegë, Në kuadrin e FAMA – “Festivali i Arkitekturës Moderne Shqiptare / Festival of Albanian Modern Architecture”: SHASH dhe MK, ka nderin t’Ju ftojë...

Arrestohet në Maqedoninë e Veriut për trafik droge Saimir Taullau

Është arrestuar në Maqedoninë e Veriut Saimir Taullau, pasi kërkohej për trafik droge në Zvicër. Saimir Taullau pak kohë më parë është paraqitur pranë OFL-ve...

PD nis fushatën elektorale, Bardhi nga Kukësi: Votimi nga anëtarësia, hapi i madh i fitores së zgjedhjeve

Sekretari i Përgjithshëm i PD, Gazment Bardhi u shpreh se PD e nisi fushatën me një hap të madh për fitore të thellë të...
- Advertisement -