- Advertisement -

TAG

Taulant Balla

Akuza të rënda ndaj Bashës dhe Berishës/ Balla: Synojnë të demoralizojnë ekipet e mjekëve

Taulant Balla ka reaguar ashpër ndaj kreeut të PD-së, Lulzim Bashës dhe ish-kryeministrit, Sali Berisha. Balla shkruan se Basha dhe Berisha përmes qëndrimeve të tyra...

PD i përgjigjet Ballës: Nëse do kishte drejtësi të pavarur do ishe në burg

Partia Demokratike i është përgjigjur deklaratave të bëra sot nga sekretari i përgjithshëm i PS, Taulant Balla në ditën e dytë të kongresit të...

Presidenca i përgjigjet Ballës: Fakte të reja do dalin, ti ke kohë deri në 2 mars të marrësh kthesën e radhës

Zëdhënësi i Presidentit Ilir Meta, Tedi Blushi, i është përgjigjur kreut të Grupit Parlamentar të PS, Taulant Balla, i cili tha se Meta po...

Balla me delegacionin e BE: PS kërkon zgjedhje të parakohshme

Kreu i grupit parlamentar të Partisë Socialiste, Taulant Balla pasditen e kësaj të marte është takuar me përfaqësuesit e delegacionit  të larte të BE. Numri...

Reagon PD ndaj avokatit të Edmond Begos: Taulant Balla mos të fshihet, si po i pastron ai 60 milionë euro?!

Ish-deputeti i Partisë Demokratike, Endri Hasa, ka folur në lidhje me deklaratat e avokatit të Edmond Begos, Ardian Leka i cili i quajti ‘flluska...

Paketa antishpifje në Venecia, mazhoranca tërhiqet nga votimi në Kuvend

Komisioni i Venecias ka vendosur që të shqyrtojë Paketën Antishpifje, ndërsa Kuvendi është tërhequr sot nga votimi projektligjin për mediat audiovizive. Nga foltorja e Kuvendit,...

Deklaratat e Ruçit dhe Ballës nga Samiti i PE-së: KE jep në mars dritën jeshile për Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut

Këshilli Evropian jep në mars dritën jeshile për të Shqipërinë dhe Maqedonië e Veriut. Kjo është deklaratat që kanë dhënë kryepalamentari Gramoz Ruçi dhe...

Paketa “Anti-shpifje” përfundon në Komisionin e Venecias, Balla: Asnjë hap pas

Ligjet e debatueshme të paketës Anti-shpifje do të jenë objekt shqyrtimi i Komisionit të Venecias. Ka qënë Këshilli i Evropës ai që kërkon një...

Pse “Bild” e hoqi shkrimin për Lul Bashën?

E djela e gëzoi shumë Taulant Ballën që shpërndante një shkrim të gazetës “Bild” për të ashtëquajturat financime ruse të Lulzim Bashës, për të...

U arrestua pas shembjes së Kavalishencës nga tërmeti i 26 nëntorit, lirohet nga burgu Ahmet Doda

Gjykata e Durrësit ka ndryshuar sot masën e dënimit nga “arrest me burg” në “detyrim paraqitje” për drejtorin e Kavalishencës në Durrës, Ahmet Dodën. Kujtojmë...

Latest news

Sondazhet që nuk bën Batoni e nxjerrin fituese opozitën, por nuk e masin vjedhjen e votës

Ky është përfundimi sintetik që arrin i mirënjohuri Genc Sejko. Me sarkazmën e tij të rrallë, Genci na rrëfen një të vërtetë të madhe;...

Rrena e Edi Ramës / COVAX do sjellë në muajin shkurt vetëm 3 % të vaksinave (film)

Gazetarja Klodiana Kapo e faktoje.al ka treguar në A-Show me Adi Krastën në Syri TV, lidhur mbi disa kërkesa që u ka dërguar ambasadave...

Xhevahir Zeneli: Në Amerikë punoja roje shkolle, ma vodhën pesë herë brenda javës (film)

Xhevahir Zeneli, aktori i rrallë në një rrëfim për jetën e tij artistike dhe personale, ka treguar për A-Show me gazetarin Adi Krasta, shumë...

11 viktima dhe 400 raste me Covid në Maqedoninë e Veriut

11 persona kanë humbur jetën gjatë 24 orëve të fundit në Maqedoninë e Veriut. Ministria e Shëndetësisë raportoi se nga 2,327 testime të realizuara,  400...

Mike Pompeo akuzon Kinën për gjenocid ndaj pakicave turke dhe myslimanëve

Sekretari i Shtetit të SHBA, Mike Pompeo tha të martën se Kina po kryen gjenocid ndaj pakicave etnike turke të njohura si Ujgurët dhe...
- Advertisement -