Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

“Babalja” flet nga Kosova: Ja sa mijëra euro më ofruan që “të mbyllja gojën” (film)

Nga 27.al 0

“Babalja” flet nga Kosova: Ja sa mijëra euro më ofruan që “të mbyllja gojën” (film)

Albert Veliu, i njohur me emrin “Babale”, ndodhet ende në Kosovë, aty ku kërkoi azil politik pasi iku nga Shqipëria.

Ndërsa në Shqipëri për të është lëshuar një urdhër-arresti, dosja me kërkesën e ekstradimit është nisur për në Kosovë.

Albert Veliu tregon ekskluzivisht për Eni Vasilin në emisionin “Open” në Top Channel versionin e tij të ngjarjes që ka pushtuar debatin politik në Shqipëri.

Ai ka treguar se në Kosovë ka provuar kërcënime.

“Thjesht më terrorizon, çdo ditë nga një makinë”, shprehet Albert Veliu.

Prokuroria tregoi në dokumentet e saj se audio-përgjimi ishte bërë për një shumë të premtuar prej 200 mijë euro. Albert Veliu sërish thotë se ka pasur oferta për t’u shitur.

“Më ofruan edhe 150 mijë dollarë në Tiranë, të thosha që është false e gjitha kjo”, tregon Veliu.

“Babalja” flet sonte ekskluzivisht në “Open”

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej