- Advertisement -

TAG

Bruksel

Udhëtimi i parë si kryeministër pas 14 shkurtit, Kurti nis takimet në Bruksel

Kryeministri i Kosovës Albin Kurti të mërkurën nis takimet zyrtare në Bruksel, në udhëtimin e tij të parë prej kur mori mandatin në krye...

Ça ka nonji gjo anej? Mirë kapo, na i shtynë vaksinat

Bruksel, e hënë 1 Mars 2021, Vendqëndrimi - trotuar.

Presidentja në detyrë e Kosovës, Vjosa Osmani në vizitë dy ditore në Bruksel

Presidentja në detyrë e Kosovës, Vjosa Osmani ka nisur vizitën dy ditore në Bruksel. Osmani të martën do të ketë një takim me presidentin...

Protestë para ambasadës në Bruksel, shqiptarët sfidojnë motin e keq (film)

Me dhjetra emigrantë shqiptarë janë mbledhur këtë mbrëmje përballë ambasadës shqiptare në Bruksel për të kërkuar drejtësi për Klodianin, të riun që u vra...

Kosova dhe Serbia zhvillojnë një tjetër takim në nivel ekspertësh

Të enjten në Bruksel zhvillohet një takim në mes të shefave të delegacioneve të Kosovës dhe Serbisë në kuadër të dialogut, të cilin e...

Dialogu Kosovë-Serbi, rifillon të enjten diskutimi

Këtë të enjte pritet që të rifillojë dialogu Kosovë-Serbi në nivel të ekspertëve. Në Bruksel pritet të vazhdohet diskutimi ndërmjet palëve për pretendimet financiare. Këtë...

Dialogu Kosovë-Serbi, zhvillohet sot takimi i radhës në Bruksel

Dialogu Kosovë-Serbi vijon këtë të enjte në Bruksel. Me ftesë të të dërguarit Special të BE-së për dialogun Kosovë-Serbi, Mirosllav Lajçak, delegacioni i Kosovës,...

Karantinohet presidentja e Komisionit Evropian, një person i stafit rezultoi me Covid

Presidentja e Komisionit Evropian Ursula von der Leyen është larguar nga samiti i Bashkimit Evropian në Bruksel, pasi ka pasur kontakt me një person...

Hoti takohet sot me zyrtarë të Bashkimit Evropian

Kryeministri i Kosovës Avdullah Hoti do të qëndrojë sot për vizitë zyrtare në Bruksel. Gjatë kësaj vizite Kryeministri do të zhvillojë disa takime në Parlamentin...

Përfundon raundi i dytë Hoti -Vuçiç, takimi i radhës në Bruksel më 28 shtator

Zhvillohet raundi i dytë Hoti -Vuçiç, takimi i radhës në Bruksel. Takimi i radhës mes delegacioneve të Kosovës dhe Serbisë pritet të mbahet më...

Latest news

Vendimi, Hiqen maskat, shkurtohet ora policore

Ashtu siç edhe pritej, ulja e shifrave të infeksionit pritet të sjellë lehtësim të masave anti-Covid. Në mbledhjen e radhës Komiteti Teknik i Ekspertëve pritet...

Tom Doshi me 3-4 diploma, prandaj komandon gjithë këtë popull ushtar… (film)

Tom Doshi ka qenë sfidanti i vërtetë i këtyre zgjedhjeve, i cili ia doli t’i japë tre mandate shtesë Edi Ramës, megjithë kundërshtinë shumë...

Aurela Basha tregon kush e ndihmoi për gatimin

Aurela Basha, bashkëshortja e kreut të opozitës, ka ndarë të shtunën një moment shumë të veçantë me ndjekësit e saj në instagram. Është momenti i...

Gurvenantori i bankës së Anglisë: Ata që investojnë në kriptmonedha duhet të përgatiten t’i humbin paratë

Gurvenatori i bankës së Anglisë Andrew Bailey ka deklaruar se kriptomonedhat ose të quajtura ndryshe monedhat virtuale nuk kanë “vlerë të brendshme” dhe njerëzit...

Dita e dytë pa pacientë të intubuar nga COVID-19

Për të dytën ditë radhazi në spitalet Covid nuk ka asnjë pacient të intubuar. Ministria e Shëndetësisë raportoi sot se 7 pacientë po trajtohen në...
- Advertisement -