- Advertisement -

TAG

kreu i PD-së

Basha thirrje qytetarëve: Edhe një orë për të marrë në dorë fatin tonë, dilni dhe votoni!

Një orë para mbylljes së afatit zyrtar të votimit, kreu i PD-së, Lulzim Basha ka dalë në një prononcim për mediat. Basha iu bëri thirrje...

Basha shfaq videon nga “100 dështimet”: Edi Rama premtoi legalizime falas, dështoi

Kreu i PD-së Lulzim Basha ka shfaqur sot një tjetër video për të treguar sipas tij dështimet e kryeministrit Edi Rama. Një ditë nga zgjedhjet,...

Ndarja nga jeta e Bashkim Finos/ Basha: Kontributi i tij do të vlerësohet si një zë në funksion të stabilitetit politik dhe shoqëror

Kreu i PD-së Lulzim Basha ka shprehur ngushëllimet për ndarjen nga jeta të ish-kryeministrit Bashkim Fino mëngjesin e sotëm. Basha thekson se kontributi i Bashkim...

Basha i kthehet Ramës: Provokove qytetin e Elbasanit me miqtë e tu kriminelë, kudo do marrësh të njëjtën përgjigje

Kreu i PD-së, Lulzim Basha ka akuzuar kryeministrin Edi Rama se provokoi qytetin e Elbasanit me miqtë kriminelë. Në një përgjigje pas thirrjes së Ramës...

Basha: Do kujdesem që gratë të mos bien pre e dhunës verbale të frymëzuar nga kryeministri

Kreu i PD-së, Lulzim Basha, do të zhvillojë ditën e sotme një takim me gratë kandidate për deputete në qarkun e Durrësit. Gjatë rrugës për...

Basha prezanton programin për të përndjekurit politikë: Brenda mandatit të parë përfundojmë pagesat për familjet e persekutuara

Kreu i PD-së Lulzim Basha, deklaroi se brenda mandatit të parë do të përfundojnë pagesat për familjet e persekutuara nga regjimi komunist. Në një takim...

Basha i përgjigjet Ramës për pagat e mësuesve: Gjatë qeverisjes së PD u dyfishuan, me PS Shqipëria mbeti në vendnumëro

Kryeministri Edi Rama më herët publikoi një video në Instagram, ku krahasonte premtime e Berishës në 2013 i cili thoshte se paga e mësuesve...

Shefja e Infektivit i përgjigjet Bashës për fshehjen e numrit të viktimave me Covid-19

Drejtoresha e spitalit Infektiv, Najada Çomo i ka cilësuar të pavërteta deklaratat e kreut të PD-së, Lulzim Basha se është fshehur numri real i...

Rama i përgjigjet Bashës: Spitalet janë larg kolapsit, flet sikur është i autorizuar me mandat ekspert

Kryeministri Edi Rama është shprehur se spitalet nuk janë aspak në kolasp ashtu siç ka deklaruar kreu i PD-së Lulzim Basha. Në një bashkëbisedim me...

Biznesmeni injoron pagat e Ramës: Nëse jemi bërë për 260 mijë lekë, atëherë kurrë mos i marrshim

Përfaqësuesit e biznesit të vogël zhvilluan sot një takim me kreun e PD-së, Lulzim Basha. Ata kanë shprehur pakënaqësitë e tyre në lidhje me reagimin...

Latest news

Plas sherri mes kolegësh, Salsano Rrapi del kundër Veleshnjas: Për të gjithë ata aktor…

Ditën e sotme teksa ishte duke folur për banalitetin në art dhe krijimtarinë në emisionin “Shqipëria Live”, Rezart Veleshnja bëri një deklaratë të fortë...

Zbulohet misteri i satelitëve mbi qiellin shqiptar (film)

Qytetarët e Elbasanit, Korçës, Beratit dhe disa qyteteve të tjera të Shqipërisë mbrëmjen e djeshme ishin më sytë nga qielli, për shkak të disa objekteve...

Bie propaganda e qeverisë, Rama e pranon: Shqipëria nuk është gati për të hyrë në BE

Në Shqipëri jemi mësuar të shohim dhe të dëgjojmë shpesh propagandën e Kryeministrit që në vendin tonë kanë ndodhur transformime rrënjësore me ardhjen e...

Meta nuk doli para Komisionit të Ligjeve, Tedi Blushi i përgjigjet kuvendit: Keni qenë në dijeni për agjendën e Presidentit

Tedi Blushi, zëdhënësi i Presidentit të Republikës, ka deklaruar ditën e sotme se qeveria ka qenë në dijeni që Presidenti Meta ka pasur axhendë...

Merr flakë në ecje e sipër makina në Tiranë, dyshimet e para

Tiranë/Informacion paraprak Më datë 06.05.2021, rreth orës 18:40, në afërsi të Liqenit Artificial, dyshohet se si pasojë e një difekti teknik ka marrë flakë në...
- Advertisement -