Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Ka 6 muaj që e ka vendosur/ Rama përdor virusin për të publikuar vendimin kriminal

Nga 27-shi 0

Në një lidhje me Skype me emisionin “Zonë e Lirë”,  kreu i qeverisë u shpreh se po studiohet mundësia për të legalizuar kanabisin mjekësor në vend.

“Atë hashashin me leje po e studiojmë. Shtete të tjera e kanë bërë… Jemi shumë të avancuar, por akoma nuk jemi në kapitullin e fundit”, u shpreh Rama.

Por, sipas asaj që mëson syri.net, faza e studimit ka përfunduar dhe tashmë kryeministri Edi Rama e qeveria e tij kanë të paktën gjashtë muaj që po merren me ligjin.

“Nuk po e studion. E ka përfunduar. Ka të paktën 6 muaj që po merret me ligjin. Planifikon centralizimin e licensave nga 3 deri në 5 maksimumi, të cilat do t’ua japë njerëzve të tij të afërt, direkt ose të fshehur pas kompanive të huaja”, tha për syri.net një burim i besueshëm pranë qeverisë.

Siç duket, kryeministri Rama po përdor frikën dhe hamullinë që ka shkaktuar COVID-19 te shqiptarët për të realizuar projektet e tij të errëta, të cilat i shet si studime nëpër studio televizive, por në fakt ka muaj që i ka përfunduar.

/syri.net/

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej