- Advertisement -

TAG

Hashashi

Hashashi do jetë licenca më e kërkuar dhe aplikantët nuk do jenë mjekë e farmacistë, por…

Nga Agron Gjekmarkaj Po, tani është momenti që në spektrin politik të rikonfirmohen aleancat. Shumë prej nesh i sugjerojmë nëpërmjet qëndrimeve publike opozitës që të rishohë...

Ka 6 muaj që e ka vendosur/ Rama përdor virusin për të publikuar vendimin kriminal

Në një lidhje me Skype me emisionin “Zonë e Lirë”,  kreu i qeverisë u shpreh se po studiohet mundësia për të legalizuar kanabisin mjekësor...

Nga një 31 dhjetor në …tjetrin!

Nga Lutfi Dervishi 1. Më 31 dhjetor zotohemi se për Vitin e Ri do të dobësohemi fizikisht dhe do të shëndoshemi financiarisht. Kur vjen 31...

Birkurvëllëku si qeverisje dhe “dashuria” e Edit për gratë

Nga Avni Nezaj Hej... hej, në pikë të mëngjesit nëpër valët e një radiojeje krejt të pa njohur dëgjoj ritualin e muzikës që më shoqëron...

Çako: Pas zgjedhjeve, prioritet hashashi

Drejtori i përgjithshëm i Policisë së Shtetit, Haki Çako tha se pavarësisht temperaturave politike të cilat shpesh herë tentuan ta përbaltin punën e policisë...

Xhafaj replikë me Llallën për asgjesimin e hashashit

Ministri i Brendshëm, Fatmir Xhafaj i ka drejtuar një letër prokurorit të përgjithshëm Adriatik Llalla lidhur me akuzat e tij për asgjësimin e hashashit. Ai...

Manjani: Projekti i Ramës 1 miliard euro, pastrim parash të ardhura nga droga dhe krimi

Ish- Ministri i Drejtësisë, Ylli Manjani, e ka cilësuar projektin 1 miliard euro të paraqitur nga kryeminstri Edi  Rama pak ditë më parë si...

A po ndikon hashashi?! Euro zbret nën 136 lekë

Aktualisht duhen ndjekur më shumë zhvillimet në tregun e pasurive të paluajtshme, ku mund të tentojë të kanalizohet valuta që vjen nga tregtimi i...

Hashashi, Tirana kërkon ndihmë, Tahiri letër BE-së

Shqipëria i ka kërkuar zyrtarisht ndihmë Bashkimit Europian në luftën kundër kanabisit. Ministri i Brendshëm Saimir Tahiri në një letër dërguar Komisionierit për Çështjet e...

Latest news

Patronazhisti Taulant me syrin dhe veshin tek vrima e çelësit

Marrjen e të dhënave tepër konfidenciale të mbi 910 mijë qytetarëve shqiptarë, patronazhistët e PS-së e paskan marrë duke punuar vite te vite të tëra në...

E keni vrarë ndonjë herë mendjen se pse serbët…?

shkruan Fahri Xharra - Serbët me ngulm mundohen ta paraqesin veten para botës si pasardhës të pellazgëve, etruskëve, ilirëve e neve të na klasifikojnë si...

238 raste të reja dhe 7 viktima nga Covid në vendin tonë

Vijojnë të jenë të qëndrueshme shifrat e të infektuarve me Covid në vendin tonë. Gjatë 24 orëve të fundit në vendin tonë nga 2684...

Bllokohen 21 minatorë në galerinë e karbonit në Kinë

21 minatorë kinezë kanë mbetur të bllokuar në një minierë karboni në provincën e Hutubi, në rajonin e Xinjiang. Këtë lajm e kanë bërë...

Mijëra kosovarë drejt Shqipërisë për fundjavë, Përparim Kryeziu zbulon arsyen e dyndjes

Përparim Kryeziu, zëdhënës i qeverisë së Kosovës, pohon se masat e reja e ndërmarra nga qeveria kundër përhapjes së koronavirusit nuk kanë qënë shkak...
- Advertisement -