- Advertisement -

TAG

kreu i qeverise

Rama: Nëse nuk ndëshkohen gjyqtarët dhe prokurorët, s’goditen zyrtarët e lartë

Kreu i qeverisë Edi Rama ka mbajtur fjalën e tij në konferencën që po zhvillohet kundër korrupsionit.  Ai është shprehur se lufta kundër korrupsionit...

Klubet e futbollit apel Ramës: Kjo situatë nuk ka ndodhur as në 1997, plotësoni kërkesat tona (letra e plotë)

Presidentët e klubeve të futbollit të superiores shqiptare nuk ndalen. Pas kërkesës së parë publike të 5 gushtit 2020 për qeverinë dhe kuvendin, ditën e...

Rritja e numrit të infektuarve me Covid-19/ Rama paralajmëron: Mos më detyroni të…

Kryeministri Edi Rama është rikthyer me mesazhet e tij në rrjete sociale, për të folur për pandeminë e Covid-19 në vendin tonë. Rama tha se...

Rama: Zoti i dëgjoftë lutjet tuaja. Komenti epik i qytetarit: Po t’i dëgjojë Zoti lutjet e shqiptarëve, të piu…

Ditën e sotme kreu i qeverise, Edi Rama ka uruar besimtarët për Fiter Bajramin përmes një urimi në rrjetet sociale i cili ka marrë...

Ka 6 muaj që e ka vendosur/ Rama përdor virusin për të publikuar vendimin kriminal

Në një lidhje me Skype me emisionin “Zonë e Lirë”,  kreu i qeverisë u shpreh se po studiohet mundësia për të legalizuar kanabisin mjekësor...

Malaj-Ramës: E ke personale me mua që nga 2001, isha kundër kandidaturës për kryetar bashkie

Anëtari i Këshillit Mbikqyrës të Bankës së Shqipërisë, Arben Malaj rithekson qëndrimin e tij në lidhje me kreun e qeverisë, Edi Rama i cili...

Rama me banorët e Mamurrasit: Brenda 6-mujorit të parë të 2020-ës shumica me banesa të reja

Kryeministri Edi Rama ka vizituar sot banorët e Mamurrasit të prekur nga tërmeti. Rama ka bashkëbiseduar me banorët, terksa i ka premtuar se brenda 6-mujorit të...

Rama për gazetën italiane: Nuk ka zgjedhje të parakohshme, opozita nuk mund të marë peng qeverinë

Kryeministri i vendit Edi Rama është shprehur se shprehur se me dekretin për anulimin e 30 qershorit Ilir Meta firmosi vetëvrasjen e tij politike. Në...

Rama në Urën Vajgurore: Opozita po merr zvarrë demokracinë, janë të paaftë

Kreu i Qeverisë, Edi Rama në vijim të fushatës elektorale të Partisë Socialiste është ndalur në bashkinë e Urës Vajgurore. Gjatë fjalës së tij, Rama...

Paloka- Ramës: Grushti i fuqishëm i Edvinit! (film)

Nënkryetari i PD, Edi Paloka, ka reaguar ndaj kërcënimeve që kreu i qeverisë Edi Rama i bëri dje sërish qytetarëve për të mos protestuar...

Latest news

Vjen deklarata e fortë kundër Ramës nga kreu i Komisionit të Jashtëm në PE

Eurodeputeti gjerman, David McAllister, reagon ashpër për vendimin e mazhorancës shqiptare për të votuar ditën e nesërme në seancën plenare ndryshimet në Kodin Zgjedhor. Në...

E pabesueshme, Gjeli vret oficerin e policisë, flet shefi i Komisariatit: S’ka ndodhur kurrë në 25 vite

Lufta mes gjelave është një sport i paligjshëm, por shumë popullor, sidomos në Amerikën Latine dhe Azi. Diçka e pazakontë ka ndodhur së fundmi...

COVID, Shifra ALARMUESE në Itali, Britani dhe Poloni, rastet ditore kalojnë 20 MIJË, qindra të vdekur

Që kur u regjistrua për herë të parë në fund të vitit të kaluar në Kinë, koronavirusi është përhapur në të gjithë botën duke...

Agron Llakaj kaloi COVID-19 bashkë me bashkëshorten: Më në fund ia dolëm!

Agron Llakaj ka bërë me dije se ai dhe bashkëshortja e tij, Konstandina, kanë fituar betejën me COVID-19. Ai ka rrëfyer se për 20 ditë ata kanë qenë...

Ish-komandanti i UÇK-së, Salih Mustafa shpallet i pafajshëm nga Gjykata Speciale në Hagë

Ish-komandanti i UÇK-së, Salih Mustafa është shpallur i pafajshëm për të gjitha pikat me të cilat akuzohej. Mustafa u paraqit gjatë ditës së sotme pranë...
- Advertisement -