Reportazhi i dy muajve më parë: Aty ku nisi pandemia e koronavirusit (film)

Duhet të lëçisni

Idrizi uron besimtarët myslimanë për muajin e Ramazanit

Kreu i PDIU, Shpëtim Idrizi ka uruar besimtarët myslimanë për muajin e Ramazanit. Me anë të një postimi në Facebook, Idrizi uron agjerim të...

OBSH: Numri i rasteve me Covid është rritur për të 7-ën javë radhazi

Tedros Adhanom Ghebreyesus, drejtor i përgjithshëm i Organizatës Botërore të Shëndetësisë, tha se numri i rasteve me Covid është rritur për të shtatën ditë...

Basha: Shqipëria burim kryesor i trafikimit të kanabisit në BE

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha mëngjesin e kësaj të marte në kuadër të zgjedhjeve të 25 prillit e ka nisur sërish me një...

Sulm me armë në shkollë në SHBA, humb jetën një person

Një person ka mbetur i vdekur në një shkollë të mesme në Noksvill të shtetit Tenesi pas një incidenti me armë zjarri që la...

Në fund të shkurtit, transmetuesi publik australian ABC përcolli një reportazhi 45-minutësh për shpërthimin e epidemisë së koronavirusit në Wuhan të Kinës, dhe se si u shfaq një pandemi globale.

Në reportazh gjithashtu mund të shihen disa pamje të papara nga Wuhan-i në karantinë, ku shfaqet dhe policia duke u marrë me ata që dyshohet se janë infektuar, përfshirë edhe gazetarë të huaj që mbulojnë Kinën për media të tilla si BBC.

Theksohet se Wuhan është një qytet me 11 milion banorë, plot studentë nga e gjithë bota dhe është një qendër trafiku, e cila gjithashtu ka përshpejtuar përhapjen e virusit.

Reportazhi gjithashtu thoshte se politikanët lokalë në Wuhan fillimisht e kanë fshehur epideminë dhe kanë kërcënuar mjekët vendas që të mos flasin publikisht.

Aty trajtohet dhe fati i doktor Li Wenliang, një nga të parët që paralajmëroi për koronavirus dhe i cili përfundoi duke u marrë në pyetje nga policia. Li Wenliang vdiq nga infeksioni që mori përmes një pacienti që po kurohej dhe vdiq në 7 shkurt të këtij viti./abcnews

Më shumë shkrime

Lër një përgjigje

Ju lutem lini komentin tuaj!
Ju lutem vendosni emrin këtu

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

E Freskët taze

Idrizi uron besimtarët myslimanë për muajin e Ramazanit

Kreu i PDIU, Shpëtim Idrizi ka uruar besimtarët myslimanë për muajin e Ramazanit. Me anë të një postimi në Facebook, Idrizi uron agjerim të...

OBSH: Numri i rasteve me Covid është rritur për të 7-ën javë radhazi

Tedros Adhanom Ghebreyesus, drejtor i përgjithshëm i Organizatës Botërore të Shëndetësisë, tha se numri i rasteve me Covid është rritur për të shtatën ditë...

Basha: Shqipëria burim kryesor i trafikimit të kanabisit në BE

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha mëngjesin e kësaj të marte në kuadër të zgjedhjeve të 25 prillit e ka nisur sërish me një...

Sulm me armë në shkollë në SHBA, humb jetën një person

Një person ka mbetur i vdekur në një shkollë të mesme në Noksvill të shtetit Tenesi pas një incidenti me armë zjarri që la...

Investigimi i Guardian: Si e lejoi Facebook qeverinë shqiptare të shtrembërojë diskursin politik

Një investigim i bërë nga britanikja “The Guardian” ka ekspozuar sesi gjiganti i rrjeteve sociale Facebook ka lejuar politikën ne vende të pazhvilluara që...