- Advertisement -

TAG

koronavirus

Shifër e frikshme vdekjesh Covid në vend, regjistrohen 851 raste të reja për 24-orë

COVID19/ Ministria e Shëndetësisë: 766 të vaksinuar, 3149 testime, 903 të shëruar, 851 raste të reja dhe 21 humbje jetë në 24 orët e...

Mbi 13 mijë raste të reja me Covid në Itali dhe 246 viktima në 24 orët e fundit

Gjatë 24 orëve të fundit në Itali kanë humbur jetën 246 pacientë me Covid-19. Ministria e Shëndetësisë raportoi se nga 170,633 teste të realizuara, kanë...

Regjistrohen 764 raste të reja me Covid-19 dhe 20 humbje jetë në 24 orët e fundit

Gjatë 24 orëve të fundit, në vendin tonë janë konfirmuar 764 raste pozitive për Covid-19 nga 2,714 testime të kryera. Në raportimin ditor të...

Qeveria dështon prapë/ Shtyhet dërgesa e Pfizer. Kur do të vijnë mbi 15 mijë dozat e radhës?

15 mijë e 210 dozat e radhës nga Pfizer do të mbërrijnë në Shqipëri të martën. Lajmin e ka bërë me dije Ministria e...

Shënohen 7 viktima dhe 234 raste me Covid në Maqedoninë e Veriut

Gjatë 24 orëve të fundit në Maqedoninë e Veriut kanë humbur jetën shtatë pacientë me koronavirus. Ministria e Shëndetësisë bën me dije se nga 1,208...

Rriten ndjeshëm rastet e reja në Kosovë, 4 persona humbin betejën me Covid-19

Kosova ka regjistruar ditën e sotme një rritje të numrit të të prekurve me koronavirus në 24 orët e fundit, teksa 453 qytetarë kanë...

SHBA-ja miraton vaksinën e Johnson & Johnson

Rregullatori për barna në Shtetet e Bashkuara ka miratuar për përdorim vaksinën kundër COVID-19 të kompanisë Johnson & Johnson. Kjo vaksinë administrohet përmes një...

72.8 milionë doza vaksine deri tani në SHBA

Qendra për Kontrollin dhe Parandalimin e Sëmundjeve (CDC) tha se deri të shtunën në mëngjes në Shtetet e Bashkuara ishin bërë 72’806’180 doza vaksine...

I vdes burri nga COVID-19, ish-deputetja socialiste: Nuk ja doli dot me sëmundjen

Bashkëshorti i ish-deputetes socialiste Valentina Leskaj ka ndërruar jetë nga koronavirusi. Lajmin e trishtë e ka njoftuar vetë Leskaj në një postim në Facebook,...

Bilanci nga COVID-19 në Maqedoni: Sot u shënuan 721 raste të reja dhe 7 të vdekur

Në 24 orët e fundit në Maqedoni është rritur ndjeshëm numri i infektimeve të reja me Covid-19. Nga 3816 testime të kryera, 721 qytetarë...

Latest news

Policia shton kontrollet në lokale për festat e 7-8 Marsit, 792 qytetarë të gjobitur

Kontrolle të shtuara për monitorimin e zbatimit të masave kufizuese anticovid, në kuadër të ditëve festive 7 dhe 8 Mars, me qëllim parandalimin e...

I riu nga Roskoveci vret babain duke e goditur me shkop në kokë

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur mesditën e kësaj të premteje në Fier ku një 52 vjeçar ka humbur jetën pas një goditje në...

Basha nderon epopenë e UÇK: Jasharët i treguan botës se atdhedashuria është e pamposhtshme

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka nderuar epopenë e Ushtrisë Çlirtimtare të Kosovës. Në një shënim në Facebook, Basha shkruan se familja Jashari i...

Rama e konfirmon: Aeroporti i Vlorës do ndërtohet nga kompania e Behgjet Pacollit

Kryeministri Edi Rama deklaroi se kompania fituese që do të ndërtojë aeroportin e Vlorës është kompania e Behgjet Pacollit. Rama u shpreh se me shpalljen...

Celibashi kërkesë ministrisë së Brendshme: Të shtyhet afati për ID që skandojnë më 25 prill

Kreu i KQZ, Ilirjan Celibashi i ka kërkuar ministrisë së Brendshme, shtyrjen e afatit të vlefshmërisë së dokumenteve të identifikimit biometrik. “Me qëllim ushtrimin e...
- Advertisement -