- Advertisement -

TAG

koronavirus

Maqedonia e Veriut konfirmon rastin e parë me variantin indian të koronavirusit

Maqedonia e Veriut së fundmi ka shënuar dhe rastin e parë të variantit indian të koronavirusit. Ministria e Shëndetësisë ka bërë me dije se rasti...

Asnjë viktimë dhe 5 raste të reja me koronavirus në vend

Në 24 orët e fundit fatmirësisht asnjë qytetar nuk ka humbur jetën si pasojë e virusit. Gjithashtu vijon të jetë i ulët numri i...

73 viktima nga Covid, mbi 2 mijë raste të reja në Itali

Gjatë 24 orëve të fundit janë konfirmuar të infektuar me Covid 2 557 raste të reja me Covid, nga 220 939 testime të kryera. Ndërkaq gjatë orëve...

Nuk shënohet asnjë vdekje Covid në vend, ja sa raste të reja janë regjistruar nga 2919 testime të kryera në 24-orë

Gjatë 24-orëve të fundit në vend nuk është shënuar asnjë humbje jete si pasojë e Covid-19, ndërkohë që janë shënuar 12 raste të reja...

E pazakontë, shteti amerikan jep armë dhuratë nëse vaksinohesh

Vaksinimi anti-Covid është një sfidë e madhe në të gjithë botën. Në shumë vende po ndiqen politika të ndryshme për të tërhequr sa më...

Mbi 2 mijë të infektuar me Covid, humbin jetën 62 persona në Itali

Gjatë 24 orëve të fundit në Itali kanë humbur jetën nga Covid 62 persona dhe janë  konfirmuar të infektuar me Covid 2 897 raste të...

Asnjë humbje jete dhe 22 raste të reja me Covid në vend

COVID19/ Ministria e Shëndetësisë: Asnjë humbje jete, 3,661 testime, 42 të shëruar, 22 raste të reja në 24 orët e fundit Ministria e Shëndetësisë dhe...

Rritet numri i të infektuarve me Covid në Greqi, humbin jetën 41 persona

Gjatë 24 orëve të fundit në Greqi janë konfirmuar të infektuar me Covid 1 007 raste të reja dhe kanë humbur jetën 41 persona. Ndërkohë vijojnë...

Kosova siguron mbi 1.2 milion vaksina Pfizer

Është arritur marrëveshja me Pfizer për blerjen e 1.213.290 dozave të vaksinës COVID-19. Ky moment shënon hapin më të rëndësishëm për Republikën e Kosovës...

EMA i jep dritën jeshile Pfizer, vaksina e parë në BE që do të përdoret tek 12-15 vjeçarët

Vaksina e prodhuar nga Pfizer është bërë doza e parë që aprovohet për t’iu injektuar fëmijëve nga mosha 12 deri në 15-vjeç në Bashkimin...

Latest news

Marrëveshja për armët bërthamore, ‘e frikshme’, Irani shtyn bisedimet, me zgjedhjen e liderit të ri, nuk dihet kur mund të rifillojnë

Irani dhe gjashtë fuqi botërore kanë shtyrë bisedimet bërthamore për konsultime në kryeqytetet e tyre, tha të dielën i dërguari i Bashkimit Evropian në...

Degradon situata mes dy vëllezërve, heqin rripat për tu rrahur live në emision (film)

Të ftuar në seancën e ndërmjetësimit “Shihemi në Gjyq” kanë qenë dy vëllezër të cilët prej kohësh janë në konflikte me njëri-tjetrin dhe nuk...

I nxehti dhe sëmundjet e zemrës, mjeku: Shmangni futjen në ujë të ftohtë!

Gjatë verës, i nxehti është armiku kryesor i personave që vuajnë nga patologji kardiake. Mjeku kardiolog, Taulant Gishto, shpjegon se të rrezikuar nga temperaturat...

E dashura e tradhtoi me gjyshin, i riu bën deklaratën tronditëse: Djali im është njëkohësisht xhaxhai im

Një i ri ka vendosur të ndajë me gjithë ndjekësit në TikTok historinë e tradhtisë, pikërisht faktin se e dashura e tij e ka...

Të shtëna armësh gjatë një feste, plagosen 3 fëmijë (film)

Tre fëmijë janë plagosur nga të shtënat që janë regjistruar gjatë një feste në Toronto. Autoritetet policore të Kanadasë kanë njoftuar se të plagosur kanë...
- Advertisement -