- Advertisement -

TAG

koronavirus

21 raste të reja dhe 1 humbje jete në 24 orët e fundit

Janë kryer 2807 testime, nga të cilat kanë rezultuar pozitivë 21 qytetarë. Rastet pozitive të konfirmuara janë identifikuar në këto bashki: 4 raste në...

Origjina e Covid, Biden: Planifikojmë të publikojmë një raport të plotë të inteligjencës amerikane

Presidenti amerikan Joe Biden është shprehur sot se ka të ngjarë që të publikojë një raport që detajon plotësisht gjetjet e komunitetit të inteligjencës...

Shënohet dita e dytë pa anjë vdekje Covid në vend, ja sa raste të reja u regjistruan në 24-orët e fundit

Asnjë humbje jete Covid nuk është shënur për të dytën ditë radhazi në vend. Lajmin e ka dhënë fillimisht ministrja e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu,...

Italia regjistroi 4,147 të infektuar dhe 171 humbje jete në 24 orët e fundit

Në 24 orët e fundit, Italia ka regjistruar 4.147 raste të reja me koronavirus nga 243,967 teste të kryera si dhe 171 humbje jete.

13 viktima dhe 53 raste të reja me Covid-19 në Maqedoninë e Veriut

Gjatë 24 orëve të fundit Maqedonia e Veriut ka regjistruar 13 viktima. Autoritetet bëjnë me dije se që nga fillimi i pandemisë e deri më...

Sot asnjë viktimë, 15 raste të reja infektimi me covid në Shqipëri

Pas një periudhe të gjatë të pandemisë, për herë të parë nuk ka asnjë vdekjet në spitalet COVID në 24 orët e fundit. Aktualisht...

Pfizer kërkon miratim për aplikimin e vaksinës tek fëmijët, Von der Leyen: Presim që EMA të flasë

Pfizer ka kërkuar miratimin për të administruar vaksinën anit-Covid tek fëmijët e moshës 12 dhe 15-vjeç. “Ne presim që deri në fund të muajit EMA...

Mijëra testime, por pak infektime të reja, shënohen dhe 2 humbje jete në 24 orët e fundit

Situata e COVID19 në 24 orët e fundit është si vijon: Janë kryer 3,366 testime, nga të cilat kanë rezultuar pozitivë 14 qytetarë. Rastet pozitive...

“Personeli i laboratorit të Wuhan-it ka kërkuar trajtim spitalor para shpërthimit të Covid-19”

Tre studiues të Institutit të Virologjisë në Wuhan të Kinës kishin kërkuar trajtim spitalor në nëntor të vitit 2019, një muaj para se Kina...

Mbi 5 mijë raste dhe 218 të vdekur nga Covid në Itali

Në 24 orët e fundit, Italia ka regjistruar  5,218 raste të reja me koronavirus nga 269,744 testime të kryera. Krahasuar me një ditë më...

Latest news

Peru/ Restaurohet ura Inka e prishur gjatë pandemisë (film)

Ura e mirënjohur Q'eswachaka Rope Bridge, e cila është një urë antike e kulturës Inka ishte prishur dhe kishte rënë mbi ujërat e lumit...

Degradon situata mes dy vëllezërve, heqin rripat për tu rrahur live në emision (film)

Të ftuar në seancën e ndërmjetësimit “Shihemi në Gjyq” kanë qenë dy vëllezër të cilët prej kohësh janë në konflikte me njëri-tjetrin dhe nuk...

Marrëveshja për armët bërthamore, ‘e frikshme’, Irani shtyn bisedimet, me zgjedhjen e liderit të ri, nuk dihet kur mund të rifillojnë

Irani dhe gjashtë fuqi botërore kanë shtyrë bisedimet bërthamore për konsultime në kryeqytetet e tyre, tha të dielën i dërguari i Bashkimit Evropian në...

I nxehti dhe sëmundjet e zemrës, mjeku: Shmangni futjen në ujë të ftohtë!

Gjatë verës, i nxehti është armiku kryesor i personave që vuajnë nga patologji kardiake. Mjeku kardiolog, Taulant Gishto, shpjegon se të rrezikuar nga temperaturat...

E dashura e tradhtoi me gjyshin, i riu bën deklaratën tronditëse: Djali im është njëkohësisht xhaxhai im

Një i ri ka vendosur të ndajë me gjithë ndjekësit në TikTok historinë e tradhtisë, pikërisht faktin se e dashura e tij e ka...
- Advertisement -