Covid-19 në vend, 67 raste të reja dhe asnjë humbje jete në 24 orët e fundit

0
36
SPITALI COVID 1 - Infermiere prane Sherbimit Infektiv ne Qendren Spitalore Universitare Nene Tereza, QSUT, i cili eshte kthyer ne karantine, dhe ka marre emrin Spitali COVID 1. Ditet e fundit ka rene ndjeshem numri i infeksioneve ditore me COVID dhe vdekjeve nga koronavirusi ne vend. /r/n/r/nCOVID 1 HOSPITAL - Nurses near Mother Teresa University Hospital Center, QSUT, which is turned into quarantine and received the name COVID 1. In recent days the number of coronavirus infected patients has decreased significantly.

Ministria e Shëndetësisë bënë me dije se nga 618 testime të kryera kanë rezultuar pozitiv me Covid-19, 67 qytetarë. Rastet e reja janë shënuar në këto bashki: 33 në Tiranë, 5 në Fier, 4 në Pogradec, nga 3 qytetarë në Patos, Vlorë, Korçë, nga 2 qytetarë në Cërrik, Tepelenë, Sarandë, nga 1 qytetar në Shkodër, Lezhë, Kurbin, Vorë, Rrogozhinë, Divjakë, Përmet, Kolonjë, Skrapar, Elbasan.

Ndërkohë, janë 229 pacientë aktivë me Covid-19 në të gjithë vendin. Aktualisht në spitalin COVID3 po marrin trajtim 8 pacientë. Në 24 orët e fundit nuk ka asnjë humbje jete me Sars-Cov2. Janë shëruar 27 qytetarë gjatë 24 orëve të fundit, duke e çuar numrin e të shëruarve në 271,962 që nga fillimi i epidemisë.

Kujtojmë se, rastet e Covid-19 janë rritur në krahasim me një ditë më parë, për shkak të rritjes edhe të testimeve nga Ministria e Shëndetësisë. Ditën e djeshme numri i testimeve ka qenë më i ulët. Ditën e djeshme nuk është regjistruar humbje jete.