- Advertisement -

TAG

rastet e reja

Publikohen shifrat: Rastet e reja dhe vdekjet nga COVID gjatë 24 orëve të fundit

Lehtësohet disi situata e pandemisë së koronavirusit në vendin tonë, teksa gjatë 24 orëve të fundit është regjistruar rënie në numrin e infeksioneve të...

5 pacientë vdesin nga koronavirusi, shpërthejnë rastet e reja në Kosovë

Kosova ka regjistruar 5 jetë të humbura dhe 237 raste të reja nga 555 të dyshuar me koronavirus gjatë 24 orëve të fundit. IKShPK...

31 të infektuar me koronavirus gjatë 24 orëve të fundit, ku janë rastet e reja

Ministria e Shëndetësisë njoftoi se gjatë 24 orëve të fundit në vendin tonë janë konfirmuar 31 raste pozitive me koronavirus nga 300 testime në...

Fieri rikthehet në hartën COVID, konfirmohet një rast i ri në Durrës

Fieri është rikthyer në hartën COVID në vendin tonë. Siç raporton ISHP, gjatë 24 orëve të fundit janë konstatuar 2 raste të reja me...

Latest news

Plagosje me armë zjarri në Kavajë, plagoset në këmbë 34 vjeçari

Një plagosje me armë zjarri ka ndodhur mesnatën e kaluar në Kavajë. Policia njofton se është plagosur në këmbë shtetasi Sh. Sh., 34 vjeç, i...

Një roman që të ndjek pas edhe kur e ke mbaruar së lexuari

Nga Miranda Haxhia Kohët e fundit, leximet e librave i kam kryer në udhëtimet e shpeshta Tiranë-Berat e anasjelltas. Ashtu filloi edhe libri “Flama” me...

Drejtshkrimi i gegnishtes ose gegnishtja e standardizueme

Sapo doli nga shtypi libri me rregullat e drejtshkrimit të gjuhës shqipe në gegnisht, botim cilësor i Fondacionit ALSAR. Është hera e parë që botohet...

Franca vazhdon vaksinimin me Johnson & Johnson

Franca ka në plan të vazhdojë vaksinimet kundër Covid-19 me vaksinën e prodhuar nga Johnson & Johnson, pavarësisht raporteve të efekteve anësore të trombozës...

Mali i Zi: Mohimi i gjenocidit rrezikon qeverinë e reformuar

Ministri malazez i Drejtësisë, Vladimir Leposaviq mohon gjenocidin në Srebrenica të Bosnjës. Kjo mund të shkaktojë shpërbërjen e qeverisë të krijuar vjeshtën e kaluar...
- Advertisement -