Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Ja përse mjekët dhe personeli shëndetësor janë “bomba” që mund ta ripërhapë koronavirusin

Nga 27.al 0

Kur Organizata Botërore e Shëndetësisë thoshte: “Testime! Testime! Testime!”, qeveria bënte një arsyetim që niste e mbaronte me shprehjen: “Atë e di unë!”.

Tani, jemi para një situate të re, por që nuk vjen prej lejimit të zbutjes së karantinës.

Mjekët dhe infermierët kanë qenë në syrin e ciklonit, ndërsa testimet ndaj tyre janë kryer pak ose aspak. Shtimi i rasteve në personelin shëndetësor ka për ta përhapur sëmundjen dhe tek pacientët, në mos e ka bërë këtë gjë.

Mospërfillja e qeverisë ndaj mbrojtjes, pikërisht të këtyre njerëzve, me gjasë mund të rikthejë koronavirusin, i cili falë Zotit prej stinës e plot arsyeve të tjera nuk ka atë agresivitet të mëparshëm.

Përgjegjësi i kësaj situate është vetëm Edi Rama që e sajoi Komitetin e Ekspertëve me mjeken që i ka kartelën e shëndetit mendor.

23 raste të reja me koronavirus, shkon në 1099 numrin total të të prekurve

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej