- Advertisement -

TAG

testime

Ulet numri i testimeve/ Sërish 21 viktima nga Covid-19 dhe qindra raste të reja

Ministria e Shëndetësisë bën me dije se gjatë 24 orëve të fundit janë shënuar 780 raste të reja dhe 21 viktima nga Covid-19. Janë kryer...

Për mbrojtjen e stafit në kufi, Greqia propozon bërjen e testit COVID para kontrollit të pasaportave

Greqia ka propozuar që kontrolli shëndetësor në pikat kufitare me Shqipërinë dhe vendet e tjera kufitare të kryhet përpara kontrollit të pasaportave. Kjo mase pritet...

E premtja e zezë/ 18 viktima dhe 801 raste me COVID-19

Ministria e Shëndetësisë thotë se 24 orët e fundit janë kryer 2264 testime. Për pasojë janë gjetur 801 raste të reja dhe 18 humbje...

Tragjedia vazhdon/ 19 viktima nga koronavirusi dhe 744 raste të reja

Për fat të keq si asnjëherë më parë, sot është shënuar numri më i lartë i të vdekurëve nga COVID-19. 19 pacientë kanë ndërruar jetë...

Publikohen shifrat e COVID-19: Mbi 2 mijë testime, por ulen rastet e reja të infektimit; humbin jetën 8 qytetarë

Ministria e Shëndetësisë ka bërë me dije shifrat e fundit përsa i përket situatës së koronavirusit në vendin tonë. Në 24 orët e fundit janë...

Më shumë gjoba se testime, por situata rëndohet më shumë. 6 të vdekur dhe 275 raste të reja vetëm në 24 orët e fundit

Megjithëse qeveria më shumë po vendfos gjoba se po bën testime, situata e koronavirusit po rëndohet çdo ditë e më tepër. Sipas të dhënave zyrtare...

Meta thirrje për numrin e testimeve: Është shqetësuese se jemi të fundit në Europë

Presidenti Ilir Meta ka shprehur shqetësimin e tij ditën e sotme në lidhje me numrin e testimve për Covid-19. Me anë të një postimi në...

Një humbje jete, rritet numri i të infektuarve me COVID-19, rekord të shëruarish (film)

Në 24 orët e fundit në Shqipëri ka një rritje të testimeve, por edhe të rasteve të reja me COVID-19. Janë kryer 1085 testime,...

Hapet laboratori i dytë për testimet për COVID-19, ja ku do të kryhen

Pas laboratorit të referencës në Institutin e Shëndetit Publik, testimet molekulare për identifikimin e SARS COV2 do të kryhen edhe në QSUT”. Ministrja e...

Mjeku britanik për Abc News: Vetëm testimi zbulon shpejt virusin. Me vaksinën hapen kufijtë (film)

Kur të shpiket vaksina dhe kur të ketë nivele të ulëta të virusit, duhen hapur kufijtë, sepse atëherë njerëzit do të jenë të testuar...

Latest news

Dhunuan për vdekje të riun dhe e hodhën në rezervuar, identifikohen autorët e krimit makabër në Korçë

Policia e Korçës ka identifikuar autorin e vrasjes makabre të 25-vjeçarit Fridman Xhaferraj, i cili dyshohet se është dhunuar për vdekje dhe më pas...

Ik maturant! “Apliko jashtë!”, “Ik, larg!”

Nga Orilda Kalami Provimet e maturës janë përballja e parë e një filize me shtetin. Një filizë idealist, ëndërrimtar, pasionant, naiv, me talente, pa talente,...

EURO 2020: Dita e Lewandowski dhe Spanjës, 3 duelet në program për sot

EURO 2020 vijon rrugëtimin dhe sot janë programuar tre duelet e radhës në grupe. Në grupin D luhet edhe ndeshja tjetër prej orës 15:00,...

Përmirësohet situata me koronavirusin në Maqedoninë e Veriut, shënohet dita e parë pa asnjë viktimë pas 9 muajsh

Maqedonia e Veriut të dielën (13 qershor) nuk ka regjistruar asnjë viktimë me COVID-19 duke shënuar ditën e parë pa viktima që nga shtatori...

Zgjedhjet në PD/ Mbyllet numërimi në total: Fiton bindshëm Lulzim Basha me 81.7%

Ka përfunduar numërimi i votave në shkallë vendi në zgjedhjet brenda PD-së, për kreun e ri. Ka përfunduar numërimi në total i votave në të...
- Advertisement -