- Advertisement -

TAG

Komiteti i Ekspertëve

Masat kufizuese mbeten në fuqi, Rakacolli: Maturat të fillojnë mësimin në shkolla

Komiteti i Ekspertëve vendosi sot rikthimin në shkollë të maturave, teksa mbeten në fuqi masat e tjera antiCovid. Kryetarja e komitetit të ekspertëve, Mira Rakacolli...

Tritan Kalo jep dorëheqjen nga Komiteti Teknik

Mjeku i njohur infeksionit Tritan Kalo këtë të enjte  ka dhënë dorëheqjen nga Komiteti Teknik i Eksperteve. Mjeku bën me dije se ky Komitet është...

Mbeten në fuqi masat anti-COVID, vijon kufizimi i lëvizjes në orën 20:00 deri në 06:00

Komiteti i Ekspertëve ka vendosur sot që të lë në fuqi masat shtrënguese në përpjekje për të kufizuar përhapjen e Covid-19. Në një deklaratë për...

Skënder Brataj: Situata është e qëndrueshme, por mund të ketë kufizime të tjera

Skënder Brataj, drejtor i Urgjencës Kombëtare është shprehur gjatë takimit me mjeket e diasporës se mund të këtë kufizime të tjera, për shkak të...

Komiteti i Ekspertëve nuk ndryshon masat, por tregon se kur merret vendimi për hapjen e universiteteve

Zv/ministrja e Shëndetësisë, Mira Rakacolli, deklaroi se pavarësisht rritjes së rasteve të reja, shtrimeve në spital dhe shtimit të viktimave nga Covid-19, për momentin...

Ora policore në prag të Krishtlindjes, Imzot Frendo për vendimin e Komitetit Teknik: Diskriminues

Imzot Frendo ka reaguar në lidhje me vendimin e Komitetit Teknik të Ekspertëve, duke e cilësuar atë të nxituar dhe diskriminues. Përmes një letre drejtuar...

Sot, përfundon kufizimi i lëvizjes deri në orën 22:00, pritet vendimi nga Komiteti i Ekspertëve

Ditën e sotme do të marrë fund edhe kufizimi i lëvizjes deri në orën 22:00, i vendosur nga Komiteti Teknik i Ekspertëve tre javë...

Manastirliu: Prej 1 dhjetorit, një pjesë e shkollave të kalojnë online

Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu njoftoi sot të tjera masa me qëllim minimizimin e risqeve gjatë kësaj periudhe pandemie. Në një videomesazh në facebook, Manastirliu...

Rekomandimi i Ministrisë së Shëndetësisë: Nëse keni shenja gripi mos shkoni në punë

Përhapja e infeksionit të Covid-19 është kthyer në një shqetësim për institucionet me shtimin e rasteve të reja ditore. Komiteti i Ekspertëve ka rekomanduar...

Përballë Eglantina Kananit, Komitetit të Ekspertëve, Edi Ramës dhe Trojan Elezit

Nga Elona Caslli Do ta filloj përballjen me ty Eglantina Kanani, me ty që përfaqëson Policinë e Shtetit në këtë vend. Më ndalove sot, se kisha...

Latest news

Leonardo DiCaprio bën sërish thirrje që Lumi Vjosa të shpallet Park Kombëtar

Aktori i Hollywood-i, Leonardo DiCaprio ka reaguar sërish disa orë më parë dhe këtë herë ka bërë thirrje përmes Twitter, duke kërkuar shpalljen e...

Nuk kapën skafistin që do dërgonte 55 sirianë në Itali, gjykata lë në burg rojet bregdetare në Vlorë

Pesë rojet bregdetare të arrestuara në Vlorë për rastin e 55 sirianëve janë lënë në burg nga gjykata ditën e sotme. Rojet bregdetare akuzohen për...

Aksident i trefishtë në superstradën Lezhë-Shkodër, katër të plagosur

Një aksident i trefishtë automobilistik mësohet të ketë ndodhur në superstradën Lezhë-Shkodër tek kryqëzimi i fshatit Kakarriq. Në këtë kryqëzim u përplasën automjetet me...

Sondazhi: Gjysma e europianëve të pakënaqur me masat e marra kundër Covid në BE

Nga Chantal da Silva, euronews Sipas një sondazhi, pothuajse gjysma e europianëve janë të pakënaqur me masat që kanë marrë vendet e BE-së në përgjigje të...

Aksident në aksin Lezhë-Milot, makina përplas 15-vjeçarin, shoqërohet shoferi

Një minoren ka mbetur i plagosur pasi është përplasur nga një makinë në Lezhë. Sipas informacioneve zyrtare, në aksin rrugor Lezhë-Milot, mjeti tip “Volkswagen” me...
- Advertisement -