- Advertisement -

TAG

Organizata Botërore e Shëndetësisë

Raporti i OBSH-së: Shqipëria, ndër vendet me vdekshmërinë më të lartë në Europë nga orët e gjata të punës

Një studim i përbashkët i Organizatës Botërore të Shëndetësisë (OBSH) dhe Organizatës Ndërkombëtarë të Punës (ILO) në 194 vende të globit ka gjetur se,...

11 vende europiane ndalojnë vaksinën AstraZeneca, sot mblidhen ekspertët e sigurisë së OBSH

Ekspertët e sigurisë së vaksinave nga Organizata Botërore e Shëndetësisë (OBSH) do të takohen sot për të shqyrtuar Oxford-AstraZeneca, pasi shumë vende europiane ndaluan...

Edhe Holanda pezullon përdorimin e vaksinës Astra Zeneca

Holanda është bërë vendi i fundit që pezullon përdorimin e vaksinës së koronavirusit AstraZeneca, për shqetësimet e ngritura, në lidhje me efektet anësore të...

Franca hap kufijtë me Britaninë e Madhe

Franca hapi kufijtë e saj me Britaninë e Madhe më 23 dhjetor, pasi Komisioni Evropian rekomandoi heqjen e ndalimeve të vendosura për të frenuar...

Koronavirusi i ri/ OBSH: Nuk është më vdekjeprurës, por duhet frenuar!

Organizata Botërore e Shëndetësisë tha se nuk ka prova që të sugjerojnë se mutacioni i Covid-19 shkakton vdekshmëri më të lartë apo simptoma më...

Krishtlindje si asnjëherë më parë/ OBSH: Nëse mblidheni me familjen mbani maskën dhe distancën

Organizata Botërore e Shëndetësisë (OBSH) u ka bërë thirrje Evropianëve që të mbajnë maska ​​gjatë festave të Krishtlindjeve. OBSH theksoi se Evropa ishte në rrezik...

OBSH: Të gjitha vendet të kenë qasje të barabartë tek vaksinat

Organizata Botërore e Shëndetësisë (OBSH) deklaroi se nevojiten veprime dhe para në mënyrë që vaksinat e koronavirusit të jenë të disponueshme në të gjithë...

Mbi 300,000 persona të vdekur me koronavirus në Evropë

Në Evropë është tejkaluar shifra e 300,000 të vdekurve nga sëmundja COVID-19, që shkakton koronavirusi, teksa shtetet nga Rusia e deri tek Italia, kanë...

OBSH raporton rekord të ri global me raste Covid-19

Organizata Botërore e Shëndetësisë (OBSH) ka njoftuar një rekord të ri në numrin e rasteve të koronavirusit të regjistruar në një ditë të vetme. Në...

Kosova nis procedurat për përdorimin e plazmës së gjakut për pacientët me COVID-19

Ministria e Shëndetësisë e Kosovës ka njoftuar se ka formuar një grup punues, që ka për qëllim hartimin e protokollit për përdorimin e plazmës...

Latest news

Bie nga lartësia duke punuar, 59-vjeçari nga Korça dërgohet me helikopter drejt Tiranës

Një 59-vjeçar është plagosur rëndë në Korçë, pasi ka rënë nga lartësia duke punuar. Sipas informacioneve nga policia bëhet e ditur se një shtetas i...

Greqia “ngrin” Marrëveshjen e Prespës, Shqipëria dhe RMV mbeten te “dera”

Një postim në Instagram i kryeminsitrit të Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev ka shkaktuar reagime të ashpra nga diplomacia greke duke shkuar deri aty...

KQZ zyrtarizon mandatet e 25 Prillit, si bëhet shpërndarja e deputetëve (film)

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve në mbledhjen e thirrur ditën e sotme zyrtarizon mandatet e 25 Prillit për kandidatët dhe partitë politike. Kreu i qeverisë Edi...

Zgjedhjet vendore të 30 qershorit/ Kushtetuesja s’pranon Pjerin Ndreun dhe Erion Veliajn, rrëzon dy kërkesat

Nis shqyrtimi i padisë për zgjedhjet vendore të 30 qershorit. Shoqata e Autonomisë Vendore, e drejtuar nga kryebashkiaku i Tiranës, Erion Veliaj, kërkoi që...

Zgjedhjet e 25 Prillit/ Ambasadori i OSBE: Presim raportin përfundimtar, gati të ndihmojmë në zbatimin e rekomandimeve

Ambasadori i OSBE në Tiranë, Vicenzo Del Monaco, ka reaguar për zgjedhjet parlamentare të 25 prillit. Ambasadori ka deklaruar se ata, janë në pritje të...
- Advertisement -