- Advertisement -

TAG

bomba

“Bomba” e ish-këshilltarit të Trump: Shkëmbimin e territoreve e kërkuan Thaçi dhe Vuçiç

Ish-Këshilltari për Siguri Kombëtare të Shtëpisë së Bardhë, John Bolton ka folur pa dorashka. Ambasadori i karrierës ka vënë gishtin për të treguar ideatorët e...

Ja përse mjekët dhe personeli shëndetësor janë “bomba” që mund ta ripërhapë koronavirusin

Kur Organizata Botërore e Shëndetësisë thoshte: “Testime! Testime! Testime!”, qeveria bënte një arsyetim që niste e mbaronte me shprehjen: “Atë e di unë!”. Tani, jemi...

#Më_thanë_se_atje_tej

#Më_thanë_se_atje_tej Më thanë se diku në një cep të tokës, dikush ishte kujtuar për ne. Më thanë se kishte qarë, jo më shumë sesa koha që merr...

Granata dhe bomba në protestë/ Paralajmëron avokati: Nëse hidhet më shumë gaz se norma klasifikohet krim

Gazi lotsjellës që është përdorur sot nga Garda e Republikës ka sjellë mjaft probleme në radhët e protestuesve, ndërsa ka mjaft pikëpyetje lidhur me...

E hëna e fundit e fotoreporterit që u vra në Kabul, u përball përditë me vdekjen edhe pse shprehte: “S’ka më shpresë”

Përgjatë ditëve të errëta të luftës civile të viteve 1990 fotoreporteri afgan Shah Marai nuk u largua nga vendi i tij. Kur pas pushtimit...

Zotëria që shpëtoi botën

Nga Martín Caparrós, “El País” Thonë se bota kurrë nuk ka qenë aq pranë shkatërrimit, sa atë ditë. Ishte 26 shtatori i vitit 1983 dhe presidenti...

Greqi/ Gjenden tre bomba tek Ministria e Punës

Autoritetet greke bëjnë me dije se kanë gjetur lëndë shpërthyese në godinën e Ministrisë së Punës të Greqisë. Bomba është neutralizuar mengjesin e sotëm me...

Bomba e përgjimeve apo përgjimet bombë të Lulzim Bashës?

Nga Desada Metaj Jo më larg se një javë më parë, kryetari i opozitës deklaroi nga Roma ku ndodhej për një vizitë se do të...

Latest news

Diktatura e sulltanit/ Arrestohet gruaja që guxoi të qeshë, kur kalonte Edi Rama

Një 45 vjeçare me inicialet T.B., përfundoi në komisariatin numër 1 me urdhër të Gardës së Republikës, pasi këta të fundit e konstatuan duke...

Asteroidi 1.000 metra i gjërë kërcënon Tokën, ekspertët zbulojnë datën dhe vitin e përplasjes

Një asteroid i quajtur ‘Zoti i Kaosit’ po afrohet gjithnjë e më shumë me Tokën dhe brenda 48 vitesh mund të godasë planetin tonë. Paralajmërimi...

Khloe Kardashian infektohet me Covid-19, tregon simptomat: Dhimbje të çmendura… (foto)

Një nga vajzat më të famshme në botë është prekur nga Covid-19, bëhet fjalë për Khloe Kardashian. Lajmin e ka bërë me dije vetë bukuroshja...

Vjen deklarata e fortë kundër Ramës nga kreu i Komisionit të Jashtëm në PE

Eurodeputeti gjerman, David McAllister, reagon ashpër për vendimin e mazhorancës shqiptare për të votuar ditën e nesërme në seancën plenare ndryshimet në Kodin Zgjedhor. Në...

E pabesueshme, Gjeli vret oficerin e policisë, flet shefi i Komisariatit: S’ka ndodhur kurrë në 25 vite

Lufta mes gjelave është një sport i paligjshëm, por shumë popullor, sidomos në Amerikën Latine dhe Azi. Diçka e pazakontë ka ndodhur së fundmi...
- Advertisement -