Afrim Taku, një gol nga Amerika

Duhet të lëçisni

Ky është 26-vjeçari nga Lushnja që e dhunuan dhe e hodhën në rezervuar

Ky është 26-vjeçari Fridman Xhaferraj i cili u dhunua dhe më pas u hodh në rezervuarin e Gjançit në Korçë ku u gjet pa shenja jete....

Ik maturant! “Apliko jashtë!”, “Ik, larg!”

Nga Orilda Kalami Provimet e maturës janë përballja e parë e një filize me shtetin. Një filizë idealist, ëndërrimtar, pasionant, naiv, me talente, pa talente,...

SPAK kërkon sekuestrimin e 32 pasurive të sipërmarrësit Ylli Ndroqi

Prokuroria e Posaçme kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar i ka kërkuar Gjykatës së Posaçme sekuestrimin e 32 pasurive të biznesmenit dhe sipërmarrësit Ylli...

Olsian Çela prezanton në Kuvend raportin e PP për vitin 2020

Në seancën e sotme plenare në Kuvendin e Shqipërisë, Prokurori i Përgjithshëm Olsian Çela ka bërë raportin për kriminalitetin në vend, për vitin 2020. Gjatë...

Mesfushori i Tiranës është kthyer nga Shtetet e Bashkuara ku nuk ka luajtur fare futboll për një vi të tërë dhe ndaj Kukësit ishte sërish më i miri në fushë

Mjafton të kesh marrdhënie të mira topin dhe në futbollin që luhet në Shqipëri mund të spikatësh edhe pa pasur nevojë për aftësi të jashtëzakonshme fizike. Që Afrim Taku ka qenë gjithmonë i talentuar, madje që në fillimet e veta në ekipet zinxhirë të Tiranës, kjo është e padiskutueshme, por mjaftoi të vendoste të bashkohej me skuadrën pas një viti dhe menjëherë ka spikatur. Në përfundim të edicionit 2014-2015, Taku u largua për në Shtetet e Bashkuara të Amerikës dhe nuk u mor më me futbollin e luajtur në nivele të larta, ndërsa pas një viti është bashkuar sërish me Tiranën dhe pikërisht në javën e dytë të kampionatit, në ndeshjen ndaj Kukësit pretendent për të fituar titullin e madh, jo vetëm shënoi një nga golat e skuadrës së tij, por ishte absolutisht edhe lojtari më i mirë në fushë. Në fakt, 27 vjeçari Afrim Taku është larguar nga futbolli i luajtur në Shqipëri në periudhën më të mirë të tij, madje më 13 qershor 2015 ishte grumbulluar nga trajneri De Biazi për miqësoren Shqipëri – Francë, që u luajt në “Elbasan Arena” dhe u fitua 1-0 nga tanët.

 

Më shumë shkrime

Lër një përgjigje

Ju lutem lini komentin tuaj!
Ju lutem vendosni emrin këtu

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

E Freskët taze

Ky është 26-vjeçari nga Lushnja që e dhunuan dhe e hodhën në rezervuar

Ky është 26-vjeçari Fridman Xhaferraj i cili u dhunua dhe më pas u hodh në rezervuarin e Gjançit në Korçë ku u gjet pa shenja jete....

Ik maturant! “Apliko jashtë!”, “Ik, larg!”

Nga Orilda Kalami Provimet e maturës janë përballja e parë e një filize me shtetin. Një filizë idealist, ëndërrimtar, pasionant, naiv, me talente, pa talente,...

SPAK kërkon sekuestrimin e 32 pasurive të sipërmarrësit Ylli Ndroqi

Prokuroria e Posaçme kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar i ka kërkuar Gjykatës së Posaçme sekuestrimin e 32 pasurive të biznesmenit dhe sipërmarrësit Ylli...

Olsian Çela prezanton në Kuvend raportin e PP për vitin 2020

Në seancën e sotme plenare në Kuvendin e Shqipërisë, Prokurori i Përgjithshëm Olsian Çela ka bërë raportin për kriminalitetin në vend, për vitin 2020. Gjatë...

LGBTI kërkon heqjen e fjalës “nënë”/ Bes Kallaku: Shpirtin ma ngroh vetëm “o ma, o ba”… (film)

Kërkesa e komunitetit LGBTI për të zëvendësuar fjalën “nënë” me “prind që ka lindur” ka shkaktuar mjaft debat dhe revoltë tek qytetarët, të cilët...