- Advertisement -

TAG

Tirana

Rritja e temperaturave bën që Tirana të arratiset në Durrës për plazh (film)

Rritja e temperaturave ka bërë që shumë qytetarë të Tiranës t’i drejtohen plazhit këtë të diel. Siç shihet dhe nga pamjet e siguruara nga Faxnews,...

Ulet numri i vdekjeve gjatë 24 orëve të fundit në Shqipëri, 49 persona rezultojnë pozitiv me Covid-19

Gjatë 24 orëve të fundit në Shqipëri është vënë re një ulje shifrave të viktimave në krahasim me një ditë më parë. Në të...

Mbetet i lartë numri i viktimave në Shqipëri, regjistrohen 42 raste të reja nga Covid-19 gjatë 24 orëve të fundit

Ministria e Shëndetësisë ka bërë me dije se gjatë 24 orëve të fundit në Shqipëri janë regjistruar 42 raste të reja dhe 3 viktima...

Rekord votash të pavlefshme/ Rreth 78 mijë vota “nul” në mbarë vendin

Në këto zgjedhje, ka pasur një rekord votash të pavlefshme. Deri më tani janë 77 mijë e 808 vota, që janë shpallur të pavlefshme. Rekordin...

Exit Poll i Parë: PD merr Tiranën e Durrësin, në Elbasan kokë më kokë

Zyrtarisht mbyllet ora zyrtare e mbylljes së Qëndrave të votimit. Çështje minutash do të dalë Exit Poll i parë dhe në 19:30 minuta i dyti. Do...

Shqipëria voton sot, pjesëmarrja deri në orën 17:00 në nivelin e 43.66%

Deri në orën 17:00 pjesëmarrja në votime raportohet të jetë 43.66% në rang vendi. Janë 1878 Qendra Votimi që kanë raportuar nga 5199 në...

Ambasadori i BE-së mesazh në gjuhën shqipe: Ti vendos! Europa po ju vëzhgon

Ambasadori i BE-së Luigi Soreca nga Tirana ku vëzhgoi procesin në shkollën Dora d’Istria ka shkuar në Elbasan. Soreca ka qenë në një Qendër...

Vasili: Tirana për faqe të zezë nga trafiku, të pafytyrët e bashkisë flasin për suksese

Petrit Vasili, nënkryetari i LSI, ka akuzuar kryebashkiakun e Tiranës Erion Veliaj se si del me pafytyrësi në këtë situatë për të folur për...

25 prilli/ Albin Kurti jep mesazhin nga Tirana: Qytetarët shqiptarë kanë nevojë për ndryshim!

Kreu i Vetëvendosjes, Albin Kurti nga Tirana dha mesazhin e tij se shqiptarët e Shqipërisë dhe ata të Kosovës kanë nevojë për ndryshim. Nga Tirana,...

Kosovë, kur demokracia funksionon

Nga Agron Sulshabanaj Motra dhe vëllezër kosovarë! Më datë 14.02.2021 ju i drejtoheni kutisë së votimit për të zgjedhur në mënyrë të lirë përfaqësuesit tuaj në...

Latest news

Pësoi arrest kardiak në rrugë, humb jetën 45-vjeçari në Tiranë

Një 45-vjeçar është gjetur i pajetë në rrugën “Gramoz Pashko” tek ish-Studenti. Mësohet se qytetari i pajetë nuk është identifikuar ende ndërsa në trupin e...

Kurti në konferencë me Macron: Kosova do të jetë gjithmonë me aspirata demokratike, të angazhuar për paqe

Kryeministri i Kosovës Albin Kurti, ka zhvilluar ditën e sotme një vizitë në Paris, ku është pritur nga presidenti Emmanuel Macron. Gjatë konferencës për mediat...

Macron pret kryeministrin Kurti në Paris: Kosova dhe Serbia të gjejnë kompromisin mes tyre

Presidenti Emmanuel Macron ka pritur këtë të mërkurë në Paris, kryeministrin e Kosovës Albin Kurti. Gjatë fjalës së tij presidenti francez shprehu mbështetjen për zhvillimet...

I nxehti afrikan “pushton” Shqipërinë, ministria e Shëndetësisë jep këshillat

I nxehti afrikan ka mbërthyer tashmë të Shqipërinë duke bërë që vlerat maksimale të ditës të kapin temperaturat e 40 gradë. Nisur nga kjo situatë...

Dy artistë shqiptarë pjesë e kastit të Traviatës, me të cilën Opera e Triestet hap sezonin

Pas erës Covid, po fillon era e re. Njerëzimi po përpiqet të kurojë dhimbjet, traumat, i etur të rifillojë jetën! Alfabeti i kuptueshëm për të...
- Advertisement -