- Advertisement -

TAG

fushe

Sherr masiv në Bylis-Laçi, grushte mes lojtarëve në fushë (film)

Luhet Bylis-Laçi për javën e 19 të kategorisë Superiore. Laçi u përball me Bylisin në “Adush Muça” dhe ndeshja përfundoi 0-1. Një sherr masiv ka...

Ronaldinho mund të rikthehet sërish në fushë, zbulohet ekipi i ardhshëm dhe kushti i tij i vetëm

Ronaldinho mund të kthehet në fushë pas dy vitesh në ekipin e Argjentinës. Mediat portugeze zbulojnë se ka vetëm një kusht për të qenë...

Neymar ka kaluar 14 minuta i shtrirë në fushë gjatë këtij Botërori

Neymar është një nga futbollistët më të diskutuar të këtij Botërori…e kjo për shkak të kohës që ai ka kaluar i shtrirë në fushën...

Roza, futbollisti shqiptar që vdiq në fushën e blertë, 5 dekada e 4 vite dëshmor

Sot më 19 maj 2018 familja e nderuar e qytetit të Lushnjes Haxhiu, shokët, miqtë, bashkëlojtarët, futbolldashësit dhe i gjithë sporti shqiptar, përkujtojnë 53...

Real Madrid-Manchester United, “tifozi i Putin” hyn në fushën e blertë

Gjatë ndeshjes së mbrëmshme mes Real Madridit dhe Manchester United që u zhvillua në stadiumin e Shkupit një tifoz ka arritur të futet në...

Afrim Taku, një gol nga Amerika

Mesfushori i Tiranës është kthyer nga Shtetet e Bashkuara ku nuk ka luajtur fare futboll për një vi të tërë dhe ndaj Kukësit ishte...

Pukjanët, shuplakë kampionëve mendjemëdhenj

Skënderbeu humbet në shtëpi (2-3) nga Tërbuni i Pukës dhe tani i duhet të presë përballjen Partizani - Vllaznia. Teuta dhe Kukësi, paqe në...

Jurgen Klop, “mbreti” kthehet në fronin e vjetër

Çerelfinalja e parë e Europa League, midis Dortmundit dhe Liverpulit, u sfumua disi nga pikpamja teknike, duke u fokusuar më shumë në kthimin e...

Peskara – Komo/ Memushaj dhe Basha përleshen me njëri-tjetrin

Java e 34-t e Serisë B ishte e rëndësishme edhe për dy futbollistët tanë, Ledian Memushaj dhe Migjen Basha, që luajnë përkatësisht me Peskarën...

Luksemburgu, një tjetër eksperiment i shkuar dëm

E kemi fituar (0-2) ndeshjen tjetër miqësore, por trajneri De Biazi duhet të vazhdojë të mendohet për formacionin përfundimtar. Përballë Luksemburgut, as alternativat që...

Latest news

Të shtëna me armë pranë Gjykatës së Elbasanit, dyshohet për një viktimë

Të shtëna me armë janë raportuar këtë të enjte, pranë Gjykatës së Elbasanit. Sipas informacione paraprake, dyshohet se është qëlluar me armë zjarri në drejtim...

PD: Zbardhet skema kriminale e blerjes së votës në qarkun e Durrësit, 1 mijë euro për familje

Partia Demokratike ka sjellë sot një tjetër rast, që vërteton që janë blerë vota në zgjedhjet e 25 prillit. Në një deklaratë për mediat, Belind...

“27-vjeçari u vetëvra pasi i kërkuan mbrapsht lekët e blerjes së votës”

Ish-kryeministri Sali Berisha postoi një denoncim të rëndë në faqen e tij në rrjetin social facebook, ku sipas një qytetari, një 27-vjeçar i quajtur...

Komisioni i Ligjeve miratojnë kërkesën për ngritjen e Komisionit Hetimor për shkarkimin e presidentit Meta

Komisioni i Ligjeve ka miratuar kërkesën për ngritjen e Komisionit Hetimor. Kërkesa e PS miratohet me 14 vota pro dhe 1 kundër. Hetimi parlamentar është...

Votimi elektronik, Celibashi: Do hetojmë kush ka vendosur gishtin më shumë se një herë

Komisioneri Shtetëror i Zgjedhjeve, Ilirjan Celibashi dhe nënkomisionerja Lealba Pelinku ishin sot në Lundër për të inspektuar transferimin e të dhënave nga aparaturat e...
- Advertisement -