- Advertisement -

TAG

Shqipëri – Francë

“Air Albania Stadium” e nis me telashe, një shishe uji rrezikon ndëshkimin me 30 mijë euro ndaj FSHF-së

“Air Albania Stadium” u përurua ditën e dielë, 17 nëntor 2019, me sfidën Shqipëri-Francë, por sigurisht që nuk mund të mos ndishte me një...

Tifozët bëhen qull në stadium, diçka shkon keq në “Air Albania” (film)

Mbi 21 mijë tifozë janë mbledhur sontë në stadiumin “Air Albania” për të mbështetur Kombëtare shqiptare e cila po përpballet sonte me kampionen botërore,...

Nga Kosova për të parë Shqipëri-Francë, tifozi kapet me një çantë me fishekzjarre

Në kuadër të masave të marra për garantimin e rendit dhe sigurisë, parandalimin e futjes së fishekzjarrëve dhe kapsollave në stadium gjatë ndeshjes që...

Nesër Shqipëri-Francë/ Policia: Si do kufizohet qarkullimi në kryeqytet

Policia e Shtetit ka marrë një sërë masash sigurie për zhvillimin e ndeshjes Shqipëri-Francë ditën e nesërme. Ditën e nesërme në orën 20:45, në stadiumin...

650 mijë euro në vit, zbulohet emri i ri i Arenës Kombëtare (Film)

Arrihet marrveshja! “Arena Kombëtare” tashmë do të quhet “Air Albania Stadium”. Lajmi është bërë publik nga “Procesi Sportiv”, teksa mësohet se kompania ajrore do...

Skandali, “zhduken” 8 mijë bileta për ndeshjen Shqipëri-Francë

Ndeshja e futbollit mes Kombëtares Shqiptare dhe Francës ka dyndur sportdashësit drejt pikave të shitjes së biletave, por veç radhëve të gjata ka edhe...

Afrim Taku, një gol nga Amerika

Mesfushori i Tiranës është kthyer nga Shtetet e Bashkuara ku nuk ka luajtur fare futboll për një vi të tërë dhe ndaj Kukësit ishte...

Latest news

Kërkohej prej 10 vitesh nga policia, shqiptarin e “tradhton” facebook-u i gruas

Prej 10 vitesh shqiptari nga Vlora Shaqir Kalaj ishte në kërkim nga policia italiane, pasi ishte një nga të arrestuarit e operacionit “Non plus...

Vdekja e 23 të moshuarve pasi u vaksinuan në Norvegji, OBSH nis verifikimet

Organizata Botërore e Shëndetësisë ka nisur verifikimet për vdekjen e 23 të moshuarve në Norvegji, pasi u vaksinuan kundër koronavirusit. OBSH është në kontakt me...

Lajm i keq nga Pfizer, kompania do të zvogëlojë përkohësisht dërgesat e vaksinave në Europë

Kompania amerikane Pfizer, që momentalisht është prodhuesi më i mad hi vaksinave kundër koronavirusit, ka marrë vendimin që të zvogëlojë përkohësisht dëgimin e dozave...

Futen në grevë tre zyrtarë të Kryeministrisë në Kosovë

Tre zyrtarë të Zyrës së Kryeministrit në Kosovë kanë njoftuar se kanë hyrë në grevë. Këshilli Grevist që përbëhet nga Arben Krasniqi, Isa Hajdari...

Dalin shifrat në 24 orët e fundit: Shumë raste të reja me COVID-19, ulet numri i viktimave

Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale ka bërë me dije shifrat e fundit sa i takon situatën së COVID-19. Në 24 orët e fundit në...
- Advertisement -