Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

“Air Albania Stadium” e nis me telashe, një shishe uji rrezikon ndëshkimin me 30 mijë euro ndaj FSHF-së

Nga Klodiana 0

“Air Albania Stadium” u përurua ditën e dielë, 17 nëntor 2019, me sfidën Shqipëri-Francë, por sigurisht që nuk mund të mos ndishte me një gjobë! Në fakt, UEFA ka qenë e kujdesshme për çdo detaj dhe, sidomos, atë që ndodhi në fushë.

Sepse, në pjesën e dytë, në një goditje të Giroud në drejtim të Berishës, me portierin që e priti, një shishe ka fluturuar nga kati i dytë i tribunës lindore, teksa ishte vetë sulmuesi që e kapi dhe ia tregoi arbitrit kryesor, i cili ia komunikoi me kufje arbitrit të katërt dhe kështu delegatit.

Një gjobë, megjithatë, rreth 30 mijë euro dhe jo më shumë pritet të vijë në drejtim të Federatës Shqiptare të Futbollit./ Telesport

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej