- Advertisement -

TAG

de biazi

Edi Reja rrëfehet për “Gazzeta dello Sport”: De Biazi hero në Shqipëri

Edi Reja u emërua pak kohë më parë trajner i Kombëtares, duke zënë vendin e Kristian Panuçit. Në një rrëfim special për “Gazzeta dello...

“Në Shqipëri kthehem si drejtor”, De Biazi: Ja çfarë fola 5 orë me Dukën…

Ish-trajneri i Kombëtares, i cili shkroi historinë me kuqezinjtë, është shfaqur sërish në kryeqytetin shqiptar. Në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport”, De Biazi tregon...

U përfol se do të ishte De Biasi, Polonia zgjedh trajnerin e ri

Polonia ka zgjedhur trajnerin e ri i cili do të jetë Jerzy Brzeczek. U përfol shumë që trajner i ardhshëm i Polonisë do të...

Formacioni i mundshëm, Panucci do t’a nisë me 3 sulmues miqësoren me Turqinë

Trajneri i kombëtares së futbollit, Christian Panucci, për sfidën miqësore kundër Turqisë që do të luhet në orën 18:30 po mendon të hedhë në...

Lamtumira e Lorik Canës: Ja pse zgjodha ndeshjen ndaj Italisë

Një jetë në futboll… një jetë për Kombëtaren… Legjendat që kanë bërë historinë e futbollit janë të shumtë dhe kanë pak a shumë të...

De Biazi nderohet me “Urdhrin e Yllit të Italisë”

Trajneri i kombëtares shqiptare të futbollit, Xhani De Biazi u vlerësua nga shteti italian me “Urdhrin e Yllit të Italisë", i cili iu dorëzua...

Botërori me 48 skuadra, De Biazi: “Ndihem i lumtur, se jemi të vegjël”

Trajnieri i kombëtares Xhani De Biazi në një intervistë për “Sky Sport” është pyetur në lidhje me vendimin e FIFA-s për të zgjeruar pjesëmarrjen...

Kaçe, dikur viktimë e grekëve, tani e shqiptarëve

Dikur grekët e morën inat për logon që ishte stampuar në një bluze, të cilën e kishte veshur vetëm për të shkrepur një foto....

Bogdani apo Bushi, Shpresat presin firmën e Dukës

Ngushtohet rrethi i përzgjedhjes së njeriut që do të zëvendësojë Redi Jupin në krye të stolit të përfaqësueses Shpresa. Burime brenda FSHF-së bëjnë me...

De Biazi na tmerron: Po më thirri Interi do e hap telefonin

Edhe kur është në kulmin e delirit, por edhe kur i bien kuotat ndjeshëm, gjithnjë gjendet një skuadër shumë e madhe që interesohet për...

Latest news

Ngjarje tragjike në rrugët e qytetit shqiptar, makina humb kontrollin dhe përplas për vdekje dy fëmijë 8 vjeçarë

Një aksident i rëndë me pasojë vdekjen ka ndodhur sot pasdite në Kosovë, ku një veturë ka rënë në lumë në fshatin Carralevë. Si pasojë...

Mbi 8 mijë raste të reja, shënohet numri më i ulët i viktimave në Itali që nga tetori

Në 24 orët e fundit në Itali, janë regjistruar 8,292 raste të reja me koronavirus nga 226,006 testime të kryera për të dyshuar. Sot...

Përfundon kontrata me vaksinën AstraZeneca, BE: Nuk do ta rinovojmë

Thierry Breton, Komisioneri Evropian për Tregun e Brendshëm deklaroi sot, se Komisioni Europian nuk do të rinovojë kontratën për vaksinat e koronavirusit me AstraZeneca...

Aksident rrugor në Tiranë, fëmija i mitur përfundon në spital pas përplasjes

Një fëmijë i mitur ka përfunduar në spital këtë të diel, pasi një makinë me drejtues shtetasin me inicialet J.S., e përplasi. Aksidenti ndodhi në...

Tragjedi në minierën e arit, rrëshqitja e dheut rezulton fatale për jetën e 15 punonjësve

Një rrëshqitje e dheut ka përfunduar në tragjedi në një minierë artizanale ari në Guine të Afrikës Perëndimore. Katastrofa ndodhi ditën e shtunë në...
- Advertisement -