Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Lana dhe Ura e Tabakëve në vitin 1848, piktura të rralla të Shqipërisë

Nga Media 0

Poeti dhe piktori anglez Edward Lear vizitoi Shqipërinë në vitin 1848. Ai shëtiti në thuasje gjithë territorin e vendit duke lënë pas disa piktura që tregojnë një Shqipëri krejt tjetër nga ajo që kemi sot. Pikturat janë postuar në Facebook nga Miklovan Lugaj.

Berat 

Durrës

Fier

Himarë

Gjirokastër

Tiranë

Lumi Vjosa

Shkodër

Zvërnec

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithsej